Reklama

Prenosný laserový projektor Anker posúva hranice top výbavou

Zdroj | Anker
Richard Pliešovský
Zdroj | Anker
Zdroj | Anker

Anker na CES 2022 ukázal svoj nový projektor Nebula Cosmos Laser 4K, ktorý si odniesol cenu Innovation Awards 2022. Niet sa čomu diviť, ide o najinteligentnejší a najostrejší kompaktný projektor výrobcu.

All-in-one projektor Nebula Cosmos Laser má 4K rozlíšenie a svietivosť 2 400 lúmenov. Poradí si obrazom do uhlopriečky 150 palcov. Prenosné zariadenie sa môže pochváliť ALPD 3.0, laserovou technológiou s krátkym dosahom, ktorá zvyšuje účinnosť svetelného zdroja o 20 %. Životnosť lampy je 25 000 hodín. Anker uvádza, že projektor „prinesie jasný a ohromujúci obraz aj so zapnutými svetlami“.

Zdroj | Anker

Vstavané reproduktory s podporou Dolby Amtos majú výkon až 300 W. Nechýba funkcia AiFi (Artificial Intelligence Fidelity), tá sa postará o to, že projektor jednoducho pripojíte k iným kompatibilným reproduktorom (s podporou AiFi). Projektor ponúka okrem Bluetooth a Wi-Fi konektivity možnosť pripojenia cez USB, HDMI, AUX a ACIN.

Zdroj | Anker

Výrobca sa postaral aj o dostatok obsahu. Projektor sa bude dodávať so streamovacím kľúčom s podporou HDR10, na ktorom je nainštalovaný operačný systém Android TV 10.0. Vďaka tomu budete mať k dispozícii prístup k viac ako 7 000 aplikáciám vrátane Netflix v 4K rozlíšení, YouTube, Amazon Prime Video, Disney Plus či HBO Max.

Zdroj | Anker

Aj keď Anker priamo nespomína podporu Chromecast, vďaka Android TV by nemal byť problém bezdrôtovo streamovať obsah zo svojich mobilných zariadení. S nastavovaním by ste nemali stráviť veľa času, Pokročilý algoritmus s funkciou Auto Screen Fit orámuje váš obraz do veľkosti, ktorá je akurát pre váš priestor.

Zdroj | Anker

Rýchle automatické zaostrovanie sa postará o okamžitú čistotu obrazu. Automatická korekcia lichobežníkového skreslenia bez mriežky upraví vertikálne a horizontálne linky na ideálny pomer 16:9 za 3 sekundy. Zaujímavá je funkcia Eye Guard. Ak prejdete pred obraz, svetlo stmavne, aby ste boli vy a najmä vaše oči ochránené.

Zdroj | Kickstarter

Laserový projektor sa začne predávať v marci 2022. Cena však nie je najmenšia, vyskočila na 2 199 dolárov. Ak si ho teraz predobjednáte na Kickstarteri, zaplatíte menej, môže byť váš už od 1 599 dolárov.

Zdroj | Kickstarter

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.