Reklama

Prémiové hodinky Xiaomi Watch S1 Pro sú tu, aj nové slúchadlá a e-kolobežka

Michal Sobek, Stanislav Vinc

Dnešná konferencia spoločnosti Xiaomi pred veľtrhom MWC bola hlavne zameraná na nové globálne vlajkové lode série Xiaomi 13. Čínsky gigant nás ale prekvapil aj uvedením nových prémiových smart hodiniek, bezdrôtových slúchadiel a špičkovej e-kolobežky.

Smart hodinky Xiaomi Watch S1 Pro poznáme taktiež z čínskeho trhu a ich nie Pro verziu sme v našej redakcii aj otestovali. Ide o okrúhle hodinky vyrobené z nerezovej ocele, pričom displej chráni odolné zafírové sklo. Novým prvom je otočná korunka na pravom boku, ktorá slúži na lepšiu orientáciu v operačnom systéme.

Na trhu budú dostupné v dvoch farbách – striebornej a čiernej. Remienky sú vyvedené buď v silikóne alebo v koži. Nechýba ani klasická certifikácia 5 ATM proti vode. Hlavným lákadlom je 1,47-palcový AMOLED displej a výrobca si pripravil vyše 100 ciferníkov.

Obsah pokračuje pod reklamou

Xiaomi Watch S1 Pro dokážu merať vyše 100 športových aktivít a spoločnosť chce bežcov nalákať na 10 špeciálnych programov práve pre nich. To všetko zakončuje prítomnosťou GPS modulu. Môžete cez nich prijímať notifikácie, hovory, ale aj pomocou NFC bezkontaktne zaplatiť v obchode.

Spoľahlivo zmerajú tep srdca, okysličenie krvi, stres aj spánok. Na jedno nabitie by mali vydržať okolo 14 dní, 10 minút v nabíjačke im dodá 2 dni používania. Na Slovensku budú dostupné od 27. februára za cenu 329 eur.

Druhým produktom sú slúchadlá Xiaomi Buds 4. Ide o praktické bezdrôtové slúchadlá ukryté v malom puzdre. O zvuk sa postará technológia LDAC od Sony a aj certifikácia Hi-Res Audio. Sú tiež vybavené aktívnym odhlučnením okolitých ruchov (ANC), a to až do 48 dB. Na ďalšie nastavenia slúži aplikácia Xiaomi Earbuds.

Funkcia Dimensional audio rozpoznáva pohyby hlavy používateľov a upravuje zvuk podľa jej priestorového umiestnenia. Xiaomi Buds 4 Pro sa môžu pochváliť výdržou batérie až 9 hodín nepretržitého počúvania na jedno nabitie a až 38 hodín pri použití nabíjacieho puzdra. Nájde sa tu aj cievka pre bezdrôtové nabíjanie. Na náš trh dorazia v apríli, oficiálna cena nebola ešte zverejnená.

Treťou novinkou je klenot Xiaomi medzi e-kolobežkami. O špecialitu sa postaral systém dvojitého odpruženia, čo zabezpečí ešte pohodlnejšiu jazdu bez zbytočných vibrácií. K tomu výrobca pridáva aj väčšie 10-palcové kolesá s pneumatikami Xiaomi DuraGel odolnými voči prepichnutiu.

Maximálna rýchlosť dosahuje hodnotu 25 km/h a e-kolobežke nevadí ani jazda do terénu so sklonom 25 %, samozrejme, jazdec na nej by nemal presiahnuť 120 kg. Maximálny výkon motora 940 W spolupracuje s veľkou batériou, a tak maximálny dojazd je na úrovni až 70 km. Xiaomi Electric Scooter 4 Ultra príde na trh tiež v apríli za zatiaľ nezverejnenú cenu.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.