Reklama
  • #iOS
  • 2 min.
  • 9.8.2010

Prehrávajte na iPade Xvid videá oficiálne a zadarmo

Marek Šimunek

Aj keď je nepriaznivý postoj spoločnosti Apple k podpore rôznych video formátov verejne známy, v americkej verzii App Store sa objavila aplikácia, ktorá pridáva podporu prehrávania Xvid videí v iPade a videá do iPadu dostanete priamo cez iTunes.

CineXPlayer for iPad

Veľa majiteľov iPadu bolo smutných z chýbajúcej podpory štandardných video formátov priamo v zariadení. Toto sa však mení príchodom aplikácie CineXPlayer, ktorá dostala od Apple zelenú a objavila sa v americkej verzii App Store. CineXPlayer je jednoduchá aplikácia, ktorá umožní vo vašom iPade prehrávanie Xvid AVI videí. Doteraz ste si majitelia iPadu mohli vychutnávať iba súbory vo formáte H.264, M-JPEG a MP4, ale pomocou CineXPlayeru si užijú aj Xvid videá. Videá dostanete do iPadu jednoducho využitím zdieľania súborov v iTunes, ktoré iPad priamo podporuje. Akonáhle súbory zosynchronizujete môžete ich okamžite prehrávať v CineXPlayeri.

CineXPlayer for iPad

Samotná aplikácia CineXPlayer podporuje funkciu automatického spustenia videa v momente kde ste aplikáciu opustili a umožňuje aj vymazávanie videí priamo z aplikácie. Tvorcovia aplikácie tvrdia, že niektoré videá nefungujú, avšak ohlasy na aplikáciu sú veľmi pozitívne a možnosť prehrávania videí bez nutnosti ich konvertovania na podporovaný formát je vítaná. Istú zásluhu obľúbenosti tejto aplikácie má najmä to, že CineXPlayer je dostupný zadarmo. Ak teda už vlastníte iPad poponáhľajte sa nainštalovať túto aplikáciu, nakoľko nie je známe dokedy bude dostupná zadarmo a či spoločnosť Apple nezmení svoj názor.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.