Reklama

Prečo sa teraz neoplatí kupovať lacný televízor?

Zdroj | LG
TECHBOX
Zdroj | LG
Zdroj | LG

Pod pojmom lacný televízor si môžeme predstaviť nie len Full HD televízory s pomerne malými uhlopriečkami, ale aj 4K Ultra HD TV z minulých rokov, ktoré klesli na cene. Nehovoríme, že takéto televízory sú zlé, no v súčasnosti sa oplatí viac kúpiť vybavenejší kúsok, ktorý morálne prežije dlhé roky. Máme pre vás tip, ako si ho dopriať s minimálnym vyžmýkaním peňaženky.

Zdroj | Samsung

Prečo sa teda neoplatí investovať do lacného televízora? Dôvodov je hneď niekoľko. Prvým je práve rastúca dostupnosť vybavenejších televízorov, ktoré ponúkajú nielen 4K Ultra HD rozlíšenie (3 840 x 2 160 px), čo je štvornásobok oproti Full HD rozlíšeniu, ale aj podporu vysokého dynamického rozsahu (HDR) a jeho vylepšenia ako HDR10, Dolby Vision či HDR10+. Samozrejmosťou je však aj podpora HLG, teda HDR štandardu pre terestriálne vysielanie.

HDR obraz je výrazne farebnejší, ako bežný obraz. Je to preto, že doteraz sme boli zvyknutí sledovať obraz v SDR (Standard Dynamic Range), ktorý pochádza ešte z čias CRT televízorov. HDR obraz má byť však skutočným zobrazením reality ako ju videl tvorca obsahu. A to je skvelé. Jednoducho ak má televízor podporu HDR, budete z obrazu nadšení.

Zdroj | Philips

Prečo ale siahnuť po takomto televízore? Tento rok už naplno patrí 4K Ultra HD rozlíšeniu. 4K Ultra HD máme nie len vo svojich smartfónoch, fotoaparátoch či kamerách, ale už sa začínajú objavovať aj prvé zahraničné televízne stanice vysielajúce v tomto rozlíšení.

Zároveň čoraz viac videí nájdeme v 4K Ultra HD rozlíšení aj na najpopulárnejšej videoplatforme YouTube, no 4K Ultra HD nechýba ani vo VoD službách dostupných aj na Slovensku ako Amazon Prime Video či Netflix. Navyše aj s HDR.

Zdroj | Panasonic

Vo väčšine prípadov sú na tom lepšie oproti lacným Ultra HD televízorom aj vlastnosti ako jas, kontrast, farby či frekvencia obrazu. Navyše vybavenejšie televízory sú často omnoho väčšie. Vďaka tomu, že Ultra HD televízor má vyššie rozlíšenie ako Full HD televízor, väčší displej vám nebude určite prekážať.

Naopak, budete sa cítiť ako v kine pred veľkým plátnom. Zároveň väčší televízor krajšie vyplní obývačkovú stenu, nebude v nej pôsobiť malo, ale majestátne. Základom sú uhlopriečky okolo 55 a viac palcov.

Takže ak si vyberáte nový televízor, ktorý vám vydrží roky, siahnite po väčšej uhlopriečke, 4K Ultra HD rozlíšení a podpore HDR. To že je takýto televízor drahší v súčastnosti už nie je prekážkou. Prečo?

Zdroj | Samsung

Na splátky bez navýšenia!

Veľkým plusom je totiž fakt, že v sieti predajní NAY, alebo na e-shope NAY, teraz televízor s cenou nad 500 € kúpite na splátky bez akéhokoľvek navýšenia, teda s 0% úrokom. V predajni či kuriérovi stačí zaplatiť 10% z ceny televízora a nový člen domácnosti je váš.

Ak si teda vyberiete 700-eurový televízor, zaplatíte zaň iba 70 € a počas najbližších 9 mesiacov budete platiť rovnakú sumu. Nemusíte tak 700 € dať z peňaženky okamžite, ale postupne po rovnomerných splátkach.

Televízor si navyše budete môcť užívať ešte niekoľko dlhých rokov bez toho, aby ste sa museli báť, že nezvládne prichádzajúce štandardy TV vysielania, Blu-ray filmov či videí.

Akcia platí do 6. júna 2018, tak sa poponáhľajte, teraz je ten správny čas na výmenu toho starého.

Zdroj | Sony

Na príprave článku sme spolupracovali s partnerom NAY.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.