Reklama
Advertisement
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Prečo sa oplatí vymeniť stolový počítač za Samsung DeX?

Prečo sa oplatí vymeniť stolový počítač za Samsung DeX?
Zdroj | Samsung
TECHBOX
Prečo sa oplatí vymeniť stolový počítač za Samsung DeX?
Zdroj | Samsung
Zdroj | Samsung

Samsung Dex je príslušenstvo, z ktorého bude nadšený každý fanúšik najnovších technológií a smartfónov Galaxy S8/S8+. Umožní totiž používať telefón ako stolový počítač kdekoľvek sa vyberiete.

Samsung DeX vás prekvapí svojou jednoduchosťou používania a prenositelnosťou. Ide totiž o malú okrúhlu krabičku, do ktorej stačí vložiť váš smartfón Samsung Galaxy S8/S8+, pripojiť monitor, myš a klávesnicu a razom sa ocitnete v prostredí s operačným systémom Android podobnému stolnému počítaču.

Zdroj | Samsung

Niektoré činnosti sú jednoducho na stolovom počítači ľahšie, napríklad písanie dlhších e-mailov, úprava dokumentov či práca s viacerými aplikáciami naraz. So Samsung DeX však nemusíte investovať stovky eur do ďalšieho počítača, využíva totiž výkon vášho smartfónu. Navyše máte všetky dáta na jednom mieste. V prípade, kedy potrebujete pracovať na väčšej obrazovke, jednoducho váš smartfón pripojíte do Samsung DeX a ste v prostredí, ako pri stolovom počítači.

Zdroj | Samsung

Samsung DeX má viacero portov, a tak k nemu pripojíte monitor cez HDMI kábel a myš či klávesnicu napríklad cez dvojicu USB 2.0 portov. Využiť však môžete aj pripojenie cez Bluetooth, a tak vám USB porty zostanú voľné napríklad pre pripojenie USB kľúčov či USB diskov.

Samozrejmosťou je aj Ethernetový konektor pre priame pripojenie na internet. V praxi oceníte aj USB-C port pre pripojenie Samsung DeX do siete, pričom výhodou je, že zariadenie slúži aj ako rýchlonabíjačka vášho smartfónu.

Zdroj | Samsung

Samotné prostredie v režime stolového počítača je na nerozoznanie od bežnej práce napríklad so známym operačným systémom Windows. Navyše máte k dispozícii aj známe Microsoft Office aplikácie ako je Microsoft Word, Microsoft Excel alebo Microsoft PowerPoint a nechýba ani možnosť prehliadať PDF dokumenty prostredníctvom známej aplikácie Adobe Acrobat Reader.

Zdroj | Samsung

Na úpravu fotografií môžete použiť napríklad aj známu aplikáciu Adobe Photoshop Lightroom. K dispozícii je rovnako aj vzdialený a zabezpečený prístup k virtuálnym plochám. Dokonca je pripojený smartfón Samsung Galaxy S8/S8+ chránený platformou Samsung Knox.

Zdroj | Samsung

Výhodou je aj už spomenutá podpora multitaskingu, a tak môžete pracovať vo viacerých dokumentoch a aplikáciách naraz. Nechýbajú známe klávesové skratky, vďaka ktorým rýchlejšie prepínate medzi aplikáciami, ale i kopírujete či vkladáte rôzne položky.

V režime DeX môžete používať množstvo známych aplikácií vrátane internetového prehliadača, YouTube či Skype. A samozrejme váš smartfón je stále smartfónom. Priamo cez monitor môžete odpovedať na SMS správy, či vybavíte hovor.

Zdroj | Samsung

Cena mimoriadne praktického a kompaktného príslušenstva Samsung DeX je 149,90 €. Tak, čo vymeníte váš starý stolný počítač za moderné riešenie, ktoré naplno využíva potenciál smartfónov Samsung Galaxy S8/S8+?

Na príprave článku sme spolupracovali s partnerom Samsung Electronics.

Zdroj