Reklama

Prečo sa oplatí použiť aplikáciu Smart Switch po kúpe nového smartfónu Samsung?

TECHBOX

Ak si kúpite nový smartfón Samsung, rozhodne by ste mali využiť výhody aplikácie Smart Switch, ktorá slúži na prenos údajov zo starého smartfónu do nového. Pozrite sa, prečo sa oplatí preniesť obsah cez Smart Switch.

Smart Switch je aplikácia, ktorá je v nových smartfónoch Samsung predinštalovaná resp. si ju môžete stiahnuť ihneď pri spustení smartfónu. Už v rámci úvodných nastavení vášho telefónu totiž zaznamenáte výzvu na kopírovanie údajov buď zo služby Samsung Cloud alebo z vášho starého zariadenia pomocou Smart Switch.

Prenášať údaje pomocou Smart Switch môžete buď bezdrôtovo alebo pomocou USB kábla. Rýchlejší je prenos pomocou kábla, ktorý vám rozhodne odporúčame. Prenášať údaje pritom môžete z akéhokoľvek Android zariadenia s verziou 4.3 a vyššou, ale aj zo zariadení s iOS 5 a vyššie resp. zo zariadení s operačným systémom BlackBerry 7.

Ak sa rozhodnete pre prenos údajov pomocou kábla, využiť môžete špeciálny konektor USB, ktorý je často súčasťou balenia nových smartfónov Samsung. V našom prípade sme si vyskúšali prenos zo Samsung Galaxy S8 do novinky Samsung Galaxy Note8. Zdrojovým zariadením je teda Galaxy S8, do ktorého sme zapojili USB-C koncovku kábla. V Galaxy Note8 sme prostredníctvom špeciálneho konektora USB pripojili druhú časť USB kábla.

Aplikácia Smart Switch skontroluje, či je aj v zdrojovom zariadení nainštalovaná rovnaká aplikácia Smart Switch. Ak nie, jednoducho si ju nainštalujete po výzve. Následne sa prepojené smartfóny spoja a nový z nich prehľadáva starý, aby zistil čo všetko si môžete preniesť.

V Samsung Galaxy S8 sme mali k dispozícii na prenos až 17,60 GB údajov, pričom odhadovaný čas prenosu všetkých našich údajov bol 47 minút. Obrovskou výhodou je, že ak prenášate údaje medzi Samsung zariadeniami posledných generácií, vytvoríte si doslova obraz starého v novom, a to vrátane tapiet, rozmiestnenia aplikácií na domovskej obrazovke vrátane priečinkov a podobne. Takto podrobný presun údajov medzi zariadeniami by ste inde hľadali ťažko.

Skôr ako sa prenos začne, môžete sa rozhodnúť, ktoré údaje si želáte preniesť. Vopred je označený celý obsah, ale vy si môžete vybrať napríklad len fotografie, kalendár a trebárs kontakty. Kombinácia prenášaných údajov je len na vás. Dokonca si môžete preniesť aj obsah z pamäťovej karty vo vašom starom zariadení. To však neodporúčame, keďže pamäťovú kartu môžete rovno fyzicky do nového zariadenia preložiť.

Počas prenosu sme boli milo prekvapení, že všetky údaje boli prekopírované do nového Samsung Galaxy Note8 v priebehu približne iba 10 minút. Zvyšný čas, ktorý aplikácia Smart Switch odhadovala na prenos údajov, sa rozložil do samotnej inštalácie údajov v Samsung Galaxy Note 8. Najviac času pritom zabrala inštalácia všetkých aplikácií zo starého zariadenia.

Áno, aj všetky vaše aplikácie sa pomocou Smart Switch prenesú a nainštalujú. Samozejme musíte počítať s tým, že ak sa do aplikácií (napr. bankové aplikácie, sociálne siete…) chcete prihlásiť, budete v novom zariadení musieť opätovne zadať ich mená a heslá. Je to iba kvôli vašej ochrane.

Určite vás milo prekvapí, že prenesené budú aj také podrobnosti ako siete Wi-Fi s ich heslami, záložky v internetovom prehliadači, nastavenia budíkov, dokumenty či hlasové poznámky. Ak si to v úvode potvrdíte, prenesú sa aj obrázky, hudba, videá alebo správy. Ak ste na niektorú položku zabudli, môžete si aplikáciu Smart Switch spustiť aj opätovne a napríklad pri ďalšom pripojení si preniesť iba kontakty.

Ak si raz aplikáciu Smart Switch vyskúšate, uveríte nám, že kúpa nového smartfónu už nebude žiadnou prekážkou. Skôr naopak, v priebehu niekoľkých minút môžete mať všetko z vášho starého smartfónu v novom, presne tak, ako ste si to usporiadali, nastavili a ako to máte radi. Aj v našom prípade môžeme nový Samsung Galaxy Note8 používať naplno len pár minút po jeho kúpe.

Na príprave článku sme spolupracovali s partnerom Samsung Electronics.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.