Reklama

Prečo sa oplatí počkať na iPhone 15?

Richard Pliešovský

Príchod leta môže byť veľmi dobrým dôvodom na kúpu nového iPhonu, zvlášť, ak ceny minuloročných iPhonov 14 klesli. Má to však význam, keď za tri mesiace príde na trh nový model?

Záleží na vašich požiadavkách. Ak hľadáte model, ktorý cenovo spadá do iPhone 14, ale chceli by ste funkcie z iPhone 14 Pro, je pravdepodobné, že práve iPhone 15 vám splní obe podmienky.

Očakáva sa totiž, že základný model, ktorý sa predstaví v septembri, prinesie funkciu Dynamic Island do modelov, ktoré nie sú Pro. Vylepšené budú aj ich fotoaparáty, iPhone 15 a iPhone 15 Plus pravdepodobne získajú fotoaparát s rozlíšením 48 Mpx, presne ten, ktorý dnes nájdete len na iPhone 14 Pro/Max.

Obsah pokračuje pod reklamou

3 zaručené tipy na fotenie iPhonom

Pre tých, ktorí hľadajú nekompromisný fotomobil, bude najlepšou voľbou iPhone 15 Pro Max. Po rokoch očakávaní by totiž novinka mala konečne získať periskopický fotoaparát s väčším optickým zoomom. Dnes máte k dispozícii 3-násobný zoom, takže Apple pokrivkáva za konkurenciou.

Ďalšou vítanou novinkou bude zníženie hmotnosti základným modelov iPhone 15 Pro/Max v porovnaní s minuloročnými verziami. Apple sa to podarilo, resp. podarí zmenou materiálov. Línia Apple Pro prejde z oceľových rámov na titánové. Ľahší materiál by mohol urobiť tieto mobily zaujímavejšie pre tých, ktorým záleží i na hmotnosti toho, čo neustále nosia so sebou. Mimochodom, iPhone 14 Plus je najľahším iPhonom s veľkým displejom.

Pozrite si

TOP 9 cenovo výhodných doplnkov pre majiteľov iPhonov

Ale je tu ešte ďalšia vec, ktorá môže prevážiť misky váh pre rozhodnutie počkať do septembra. Nové iPhony totiž dostanú po prvýkrát v histórii USB-C port. Hurá, poviete si. Konečne budem môcť nabíjať jedným káblom svoj MacBook, iPad, Android smartfón a aj iPhone!

Treba si však uvedomiť, že s novými vychytávkami budú modely série iPhone 15 drahšie, ako keď prišli minulý rok na trh iPhony 14. Zdá sa, že opäť bude rozhodovať hrúbka peňaženky. Nové modely však jednoznačne prinesú niekoľko zaujímavých funkcií, ktoré staršie iPhony nemajú.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.