Reklama

Prečo končia slúchadlá značky Jabra?

Zdroj | Jabra
Richard Pliešovský
Zdroj | Jabra
Zdroj | Jabra

Jabra je známa značka pre slúchadlá aj v našich končinách. Prvé plne bezdrôtové slúchadlá predstavila ešte v roku 2018. Rok 2024 je posledný, keď priniesla na trh nové modely.

Jabra tento týždeň predstavila dva nové modely série Elite, aby vzápätí materská značka GN oznámila, že končí so slúchadlami a bude sa venovať výrobe iným audio zariadeniam s vyššou ziskovosťou.

Išlo o pomerne šokujúce oznámenie, avšak zrejme ide o premyslený krok, ktorý pomôže lepšie sústrediť firemné zdroje na dôležitejšie aktíva. Má ísť o profesionálne slúchadlá a načúvacie prístroje, na ktorých si GN urobilo meno a zároveň získalo neoceniteľné skúsenosti s bezdrôtových zariadeniach a ergonomickom dizajne.

Obsah pokračuje pod reklamou
Zdroj | Jabra

Jabra v roku 2018 debutovala predstavením modelu Elite 65t, ktorý si získal popularitu pohodlným dizajnom, dobrým zvukom a výbornou výdržou na jedno nabitie. Bonusom bola ich prijateľná cena, oproti priamym konkurentom značiek Bose, Apple, či Sony. Naopak, nevýhodou bolo, že Jabra dlho neponúkala ANC, vďaka čomu sa nemohla so spomenutými spoločnosťami úplne rovnať.

Podľa Global Market Insights bola Jabra minulý rok na štvrtom mieste v segmente bezdrôtových slúchadiel (za Apple, Samsungom a Sony).

Zdroj | Gminsights

GN sa začne venovať prémiovejším zariadeniam, ktoré jej prinesú do kasy viac peňazí. Naopak, trh s bezdrôtovými slúchadlami je beznádejne preplnený a pravdepodobne nepôjde o jedinú značku, ktorá sa im prestane venovať.

„Hoci to zastaví dlhodobý vývoj produktových radov Elite a Talk, neznamená to, že názvy produktov prestanú existovať a existujúce produkty budú naďalej dostupné. Zákazníci si ich budú môcť kúpiť v obvyklých online a maloobchodných kanáloch, ako aj na Jabra.com, pričom produkty budú ako obvykle podporované počas celej životnosti,“ povedal hovorca spoločnosti Jabra pre portál Engadget.

TECHBOX.sk môže za predaj produktu v článku získať províziu formou affiliate programov.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.