Reklama

Práci na iPade už nič nebráni, Microsoft uviedol vlastnú verziu Office pre iPad

Marek Šimunek

Včera nastal moment, na ktorý mnohí majitelia iPadov netrpezlivo čakali. Spoločnosť Microsoft totiž po niekoľkých uniknutých informáciách a rôznych špekuláciách uverejnila vlastnú plnohodnotnú verziu aplikácií Word, Excel a PowerPoint pre iPady.

Microsoft Office pre iPad

Mobilné verzie Office od Microsoftu boli už dlhšiu dobu dostupné pre smartfóny s operačným systémom Google Android a Apple iOS, ale na verziu pre tablet, ktorá by plnohodnotne využívala všetky možnosti väčšieho displeju sme si museli počkať. Výsledok však stojí za to a nová trojica aplikácií od Microsoftu pre iPad pôsobí veľmi dobre a vďaka nim môžete konečne svoj iPad premeniť na takmer plnohodnotnú kanceláriu na cestách. Vďaka týmto aplikáciám tak máte prístupnú väčšinu funkcií, ktoré používatelia Office na počítačoch poznajú a využívajú.

Samotná trojica aplikácií (Word, Excel a PowerPoint) je dostupná pre iPady zadarmo, má to však jeden háčik. V bezplatnej verzii totiž môžete dokumenty len prezerať a na ich editovanie budete potrebovať konto Office 365. To však nemusí byť až taký problém, nakoľko základný balík si môžete kúpiť za 4,10 € na mesiac (49,20 € na rok). Ak však požadujete aj plnohodnotné desktopové aplikácie musíte siahnuť po vyššom balíku Office 365 Small Business Premium, ktorý vás bude mesačne stáť 10,40 € mesačne (124,80 € na rok). V spomínaných prípadoch sa jedná o riešenia pre menšie firmy. Pre domácnosti si môžete aktivovať balík Office 365 Premium pre domácnosti, ktorý vás mesačne bude stáť 10 €, prípadne ročne 99 €. Microsoft vďaka novému Office pre iPad teda pokračuje v politike svojho obchodného modelu.

Microsoft Office pre iPad

Včerajšia tlačová konferencia bola súčasne prvým verejným vystúpením pre nového CEO Microsoftu Satya Nadella, ktorý sa počas tlačovej konferencie vyjadril, že cieľom Microsoftu je poskytovať svoje služby každému a na každom zariadení, iPady nevynímajúc. Office je totiž ešte stále považovaný za niečo ako etalón vo firemnej komunikácii a práve vo firmách sa v poslednej dobe začali objavovať iPady v hojnom počte. Vydanie verzie práve pre iPady bolo teda v tomto prípade viac ako potrebné, ak Microsoft nechcel prísť o množstvo klientov.

Microsoft Office pre iPad

Foto: Microsoft

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.