Pozri sa ako Huawei Mate 20 opäť diktuje trendy

ZDROJ | Huawei

Jeseň v prípade Huawei už tradične patrí sérii smartfónov pre najnáročnejších používateľov. Ani tento rok výrobca nesklamal a vy sa môžete tešiť na nový Huawei Mate 20 Pro.

https://youtu.be/6z4KbVfLly0

Nie je to tak dávno, čo pri odporúčaní na kúpu smartfónu značky Huawei ľudia krčili tvár. „To si naozaj mám kúpiť smartfón z Číny?“, znela často ich reakcia. Huawei však už v tej dobe predstavoval vydarenú alternatívu pre zabehnuté značky, pričom hlavnými prednosťami týchto smartfónov bolo vynikajúce spracovanie a dostupná cenová politika. Trh a ambície výrobcu si však postupne vyžiadali podstatne viac.

ZDROJ | Huawei

Huawei preto tvrdo rok po roku pracuje na tom, aby jeho top smartfóny predstavovali špičku medzi ostatnými modelmi a aj tým najnáročnejším používateľom ponúkli dizajn, výkon a funkcie, ktoré si okamžite zamilujú.

Vďaka tomuto snaženiu sa Huawei môže pýšiť množstvom titulov a najmä vzhľadom na neustálu snahu prinášania nových technológií a možností využitia zariadení je dnes druhým najväčším výrobcom smartfónov na trhu.

ZDROJ | Huawei

Dôkazom toho, že Huawei to s cieľom stať sa najväčším svetovým výrobcom smartfónov myslí vážne je aj jeho najnovší model Huawei Mate 20 Pro, ktorý predstavuje doslova to najlepšie, čo môžete aktuálne medzi smartfónmi nájsť.

Už samotný dizajn tohto smartfónu vás okamžite dostane. Aj napriek použitiu až 6,39“ displeja nebudete mať problém používať ho jednou rukou. Napomáha tomu najmä unikátne zakrivenie AMOLED displeja po stranách.

ZDROJ | Huawei

Vďaka nemu smartfón nielen pôsobí subtílnejším dojmom, ale sa aj oveľa lepšie drží v rukách. Čo si okamžite všimnete sú doslova minimálne rámiky okolo displeja. Jednoducho takmer celú prednú časť zaberá displej. Sledovanie filmu, alebo vášho obľúbeného YouTube videa sa tak dostáva na úplne novú úroveň.

Samozrejme takto veľký displej pri zachovaní kompaktného pôdorysu znamená pre vývojárov podstatne väčšiu výzvu, ako sa môže zdať. Kam umiestniť prednú kameru, senzory, kde bude snímač odtlačkov prstov, ako vyriešiť reprodukciu zvuku? To je len niekoľko otázok, s ktorými sa museli vývojári v Huawei popasovať. A popasovali sa s tým bravúrne, o čom sa môžete presvedčiť sami v momente, keď prvýkrát chytíte nový Huawei Mate 20 Pro do ruky.

ZDROJ | Huawei

Zoberme si napríklad taký snímač odtlačku. Namiesto jeho umiestnenia na zadnú stranu, kde by ste ho nevedeli využiť v prípade ak máte smartfón položený na stole, sa Huawei rozhodol o jeho umiestenie na prednej strane. Kam ho však dať, ak chcete dosiahnuť maximálnu plochu displeja? Odpoveď je jednoduchá. Umiestnenie priamo v displeji. Huawei Mate 20 Pro tak môžete odomknúť snímačom, ktorý je priamo pod displejom. Geniálne, však?

ZDROJ | Huawei

Odomknutie prostredníctvom snímača odtlačkov však môže byť zložité v prípade ak máte mokré prsty. Huawei myslel aj na tento prípad a tak priamo nad displejom nájdete okrem reproduktora a prednej kamery aj snímač tváre. Je teda na vás, či zvolíte zabezpečenie prostredníctvom odtlačku, alebo radšej siahnete po skenovaní tváre. Huawei Mate 20 Pro vám totiž dá na výber.

ZDROJ | Huawei

Rovnako bravúrne sa Huawei popasoval aj s reprodukciou zvuku. Namiesto toho, aby sa vývojári uspokojili s jedným reproduktorom, Mate 20 Pro ponúka stereo reprodukciu zvuku. Vrchným reproduktorom je slúchadlo, ktoré bežne využívate na telefonovanie a spodným? Darmo by ste hľadali otvor reproduktora. Ten sa totiž skrýva priamo v USB-C konektore. Toto sú tie malé drobnosti, ktoré predstavujú rozdiel medzi prémiovým smartfónom a strednou triedou.

Ak označíme Huawei Mate 20 Pro ako smartfón pre náročných používateľov, je doslova žiadané, aby mal aj poriadnu dávku výkonu. Práve z tohto dôvodu je Mate 20 Pro prvým Android smartfónom, ktorý je postavený na novom 7 nm čipsete Kirin 980.

ZDROJ | Huawei

Že neviete, čo to znamená? Jedná sa o najmodernejší procesor, ktorý ponúka podstatne viac výpočtového výkonu, ako všetky predchádzajúce generácie. Jednoducho je Mate 20 Pro neskutočne výkonným smartfónom, ktorý sa navyše spolieha aj najnovšiu verziu operačného systému Android 9.0, vrátane známej grafickej nadstavby EMUI 9.0. Tá sa učí tomu, ako používate svoj smartfón a vďaka tomu vám vie ponúknuť vždy relevantné informácie a aplikácie, ktoré požadujete.

https://youtu.be/AUyuMz4ocRQ

Možno si poviete, že takto výkonný smartfón potrebuje aj poriadnu batériu a nakoniec nevydrží nabitý ani jeden deň. Ste však na omyle. Energiu pre Huawei Mate 20 Pro dodáva batéria s kapacitou 4 200 mAh. Vďaka takto veľkej batérii a rozsiahlej optimalizácii systému a správe napájania batérie sa tak môže Huawei Mate 20 Pro pochváliť ukážkovou výdržou. Vybiť ho za jeden deň bude doslova výzva.

Huawei však vie, že veľkú batériu predsa nemôžete nabíjať dlhšie ako hodinu. Práve preto dostanete k Huawei Mate 20 Pro aj superrýchlu nabíjačku Huawei SuperCharge. Tá ponúka výkon až 40 W a energiu do batérie pumpuje takou rýchlosťou, že sa nebudete stačiť čudovať. Už za menej ako 30 minút získate polovicu kapacity batérie, s ktorou hravo vydržíte ďalší deň. Navyše sa nemusíte ničoho báť. Technológia Huawei SuperCharge je ako jediná certifikovaná nemeckým inštitútom TÜV.

ZDROJ | Huawei

Čo však ak máte na stole v kaviarni bezdrôtovú nabíjačku? Pre Huawei Mate 20 Pro to nie je žiadny problém. Ako prvý smartfón Huawei totiž podporuje bezdrôtové rýchle nabíjanie prostredníctvom štandardu Qi. Stačí ho položiť na bezdrôtovú nabíjačku a o všetko iné sa postará technológia skrytá vnútri tohto nádherného smartfónu.

Že vám ani to nestačí? Tak čítajte ďalej. Huawei Mate 20 Pro je prvým smartfónom, ktorý podporuje reverzné nabíjanie. Prečo sa o energiu nepodeliť s priateľmi, ktorí nemajú to šťastie, že ich smartfón má batériu s takto veľkou kapacitou, nie? Ak sa vás teda kamarát spýta, či náhodou nemáte powerbanku, jednoducho mu ponúknete energiu priamo z vášho smartfónu. Postačí aktivovať reverzné nabíjanie, oba smartfóny na seba položiť zadnou stranou a čuduj sa svete, zázrak. Mate 20 Pro začne nabíjať druhé zariadenie.

ZDROJ | Huawei

Samozrejme, výkon, výdrž a nádherný displej by veľa neznamenali bez kvalitného fotoaparátu. Preto ponúka Huawei Mate 20 Pro to najlepšie, čo umožňuje spolupráca spoločností Huawei a Leica. Trojica objektívov sa postará o fotografie, ktoré nebudú potrebovať už žiadne úpravy a mnohí kamaráti vám ani nebudú veriť, že ste ich vytvorili prostredníctvom smartfónu. Úplným kráľom sa stanete v noci, keď smartfón vášho kamaráta bude mať problém zachytiť čokoľvek. Vám postačí aktivovať nočný režim a umelá inteligencia sa postará o zvyšok.

ZDROJ | Huawei

Donedávna bolo nemysliteľné, aby ste so smartfónom bez statívu vytvorili fotografiu s expozíciou o dĺžke piatich sekúnd. Huawei Mate 20 Pro to zvládne vďaka inteligentnej stabilizácii. V situáciách, kedy by ste svoj predchádzajúci smartfón radšej nechali vo vrecku, budete môcť smelo vytiahnuť svoj Mate 20 Pro a vytvoriť fotografiu, ktorá bude ostrá a plná detailov. Je pritom jedno, či je deň, alebo noc.

ZDROJ | Huawei

To však ani zďaleka nie je všetko. Vďaka kombinácii trojice snímačov môžete využiť až 5 násobné priblíženie. K objektom, ktoré sú ďaleko sa tak môžete dostať podstatne bližšie. Naopak určite sami viete, že občas je potrebné zachytiť viac, ako dokáže snímač v smartfóne. Mate 20 Pro je na túto situáciu pripravený vďaka svojmu širokouhlému objektívu.

ZDROJ | Huawei

Ak sa naopak radi venujete detailom, určite vyskúšajte Super Macro režim, ktorý vďaka umelej inteligencii dokáže vytvárať fotografie už z vzdialenosti 2,5 cm. Uvidíte svet z perspektívy, ktorú ste doposiaľ ani nevnímali.

Huawei Mate 20 Pro je jednoducho smartfónom, ktorý si zamilujete okamžite ako si ho vybalíte. Predstavuje symbiózu medzi elegantným dizajnom, vysokým výkonom a funkciami, ktoré vám zakaždým vyrazia dych.

ZdrojHuawei

Komentáre k článku