Reklama

Pozreli sme si naživo nové Samsung QLED televízory!

Michal Spiegel

Exkluzívne z Barcelony vám prinášame čerstvé novinky, informácie a fotky z najnovších produktov od juhokórejského giganta – Samsungu.

Kým minulý rok sa podujatie Samsung Forum odohrávalo v meste boháčov, v Monaku, tento rok sme cestovali o niečo ďalej na západ, do slnečnej Barcelony, kde teploty dosahujú príjemných +15 stupňov celzia. Samsung si pre nás pripravil poriadnu nádielku noviniek, ktoré už predstavil na výstave CES 2017.

Pozrite si

Samsung QLED Q8C – nie je to OLED, ale obraz má špičkový

Nové televízie vyzerajú naozaj prenádherne a disponujú technológiou metal Quantum Dot, čiže sa obrazovka skladá z množstva nano-materiálov. Tie dokážu reprodukovať značne väčší rozsah farieb, než na doterajších TV. Samsung uvádza, že farebné spektrum disponuje až 1 miliardou farieb. Pomenovanie QLED predstavuje skratku Quantum Dot Light Emitting Diode.

Pozrite si

Samsung mení stratégiu, namiesto SUHD prídu QLED televízory

Samsung samozrejme sľubuje opäť najlepšie farby na trhu a najlepšie zobrazovanie čiernej, aké sa do teraz podarilo v Samsungu vytvoriť. To či je prechod z SUHD k QLED iba marketingový ťah alebo sa jedná o markantný rozdiel, ukáže až čas, kedy si tieto televízie môžeme pozrieť vedľa seba a porovnať.

Pozrite si

Samsung QLED Q9FN – LCD s čiernou z OLEDu milo prekvapil

Na výstave sme však mali možnosť si pozrieť rozdiel medzi QLED a nemenovanou „konvenčnou“ TV, kde samozrejme bol vidieť rozdiel v sýtosti a ostrosti farieb. Obraz sa opäť priblížil bližšie k realite. QLED TV majú svietivosť 1 500 – 2 000 nittov, čo je opäť o niečo vyššie než minuloročné SUHD.

Pozrite si

Samsung SUHD TV Quantum dot mieria vysoko

Všetky QLED televízie samozrejme podporujú rozlíšenie 4K Ultra HD. Medzi výhody nových TV patrí aj vylepšený a hlavne zjednodušený systém upevňovania na stenu pomocou jednoduchého úchytu, ktorý vám vytvorí efekt, že TV je akokeby prilepená k stene.

Samsung hovorí aj o novej sérii TV, ktoré budú mať vymieňateľné obrazové rámy, takže z TV si tak môžete spraviť elegantný obraz na stenu s dreveným rámom. Žiaľ tieto televízie s vymieňateľným rámom sa na slovenský trh zatiaľ nechystajú.

Samsung ukázal vo svojej ponuke celú sériu nových televízorov počnúc najmenšími 45″ až po 65″, 75″ a dokonca masívnú 88″ TV. Mimo hlavnej série QLED sa však opäť ukázala legendárna 8K televízia, ktorá je pre bežné domácnosti zatiaľ len hudbou budúcnosti, no ak náhodou máte strýka, ktorý predáva ropu, prečo nie. 8K rozlíšenie na obrej telke vás proste dostane.

Pýtate sa, koľko tieto nové kúsky budú stáť? Oficiálne ceny zatiaľ známe nie sú, no za 45″ model si zaplatíte okolo 3 000 eur kým váčšie modely ako napríklad 88″ sa vyšplhajú až na 15 000 eur, no nekúp to.

Ostáva si iba počkať, kým sa tieto parádne TV dostanú aj na náš trh. Vyzerajú parádne a Samsung ukazuje, že stále dokáže posúvať latku vyššie.

Za pozvanie redaktora a hradenie nákladov spojených s cestou a ubytovaním ďakujeme spoločnosti Samsung.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.