Reklama

Poznáte “tajné” kódy pre Netflix? Vylepšujú vyhľadávanie

Zdroj | Netflix
Michal Spiegel
Zdroj | Netflix
Zdroj | Netflix

Vyhľadávanie obsahu na Netflixe môže byť niekedy problematické. S týmito kódmi bude vyhľadávanie konkrétneho obsahu jednoduchšie a rýchlejšie.

Netflix ponúka na základe sledovacích návykov a algoritmov rôzne odporúčania pre používateľov. Navyše ponúka rozdelenie do rôznych žánrov, no niekedy vám nenájde to, čo zrovna hľadáte.

Používateľ u/Starlight_369 na Reddite uverejnil zoznam tajných kódov, vďaka ktorým môžete nájsť konkrétny žáner. V niektorých prípadoch ide o špecifické kategórie. Napríklad kód 8195 vám ponúkne B-éčkové horory, kód 7687 ponúka špecifický žáner noir filmov a kód 5286 ponúka športové komédie. Dokonca tu nájdete aj muzikály od Disney pod kódom 59433 napriek tomu, že Disney už má aj vlastnú streamovaciu službu.

Obsah pokračuje pod reklamou
Zdroj | freestocks

Vyhľadávať samozrejme môžete aj priamo podľa žánru, no v prípade, že máte po ruke tento zoznam kódov, vyhľadávanie bude rýchlejšie.

V prípade, že chcete filmy zo Slovenska, Českej republiky, stačí do vyhľadávania napísať Slovak alebo Czech movies. Rovnako to platí aj pre filmy a seriály so slovenskými či českými titulkami, kde stačí napísať Slovak subtitles alebo Czech subtitles.

Kompletný zoznam kódov si môžete pozrieť na Reddite.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.