Reklama

Poznáme víťazov fintech programu Elevator Lab Challenge

Stanislav Vinc

Lokálny Elevator Lab Challenge, v ktorom súperili nádejné startupy z oblasti finechu, má svojich víťazov v dvoch kategóriách. Najinovatívnejší nápad predstavil tím GoodAI/Datatree a nápad s najširším uplatnením v rámci celej skupiny RBI priniesla izraelská spoločnosť PayKey.

Do akceleračného programu Elevator Lab Challenge sa mohli zapojiť startupy, ktoré sa zaoberajú technológiami z oblasti platieb, transakcií, analytiky, bezpečnosti, poradenstva či online bankingu.

Finalisti v inšpiratívnych priestoroch Impact HUB Bratislava odprezentovali svoje riešenia a porota, zložená z predstaviteľov spoločností Tatra banka, VISA Europe, CISCO Systems Slovakia, RBI a HubHub, hlasovala o víťazoch v dvoch kategóriách.

Pozrite si

Tatra banka otvára startupový program Elevator Lab Challenge

V kategórii Najinovatívnejší nápad zvíťazilo spoločné riešenie GoodAI/Datatree, ktoré predstavuje automatizovanú platformu finančného poradenstva. Platforma analyzuje finančnú situáciu klienta a na základe toho mu zasiela správy, ktoré mu môžu pomôcť znížiť mesačné náklady a sporiť na rôzne ciele. Projekt získal výhrou vo svojej kategórii finančnú odmenu vo výške 5 000 €

.

V druhej kategórii Nápad s najširším uplatnením v rámci celej skupiny RBI zvíťazil izraelský startup PayKey, ktorý vytvoril klávesnicu so špeciálnym tlačidlom na vykonávanie platieb cez akúkoľvek chatovaciu aplikáciu. Klávesnica je priamo napojená na bankovú aplikáciu, vďaka čomu je zaistená bezpečnosť a jednoduchá integrácia systému na úrovni API.

PayKey získal divokú kartu do semifinále medzinárodnej súťaže RBI Elevator Lab. Autori projektu vytvorili živú ukážku, ako by mohla vyzerať klávesnica PayKey v prepojení s aplikáciou Tatra banky.

Medzi ostatnými finalistami bola spoločnosť CleverAnalytics, ktorá poskytuje firmám geografické podklady pre ich jednotlivé pobočky, ktoré môžu využiť na zlepšenie manažérskych rozhodovaní.

Do finále sa dostala aj spoločnosť VIAMO, ktorá poskytuje svoje služby na Slovensku už viac ako 5 rokov. VIAMO slúži na zasielanie peňazí pomocou telefónnych čísel a dnes je cez ňu možné platiť aj za tovar a služby, donášky a dobitie kreditu. Používatelia zašlú cez túto platformu každý mesiac viac ako 2 milióny eur.

Vo finále sa objavil aj projekt Whalebone, ktorý sa zameriava na ochranu používateľov pred malwerom pomocou DNS prekladov. Používateľ, ktorý si nastaví DNS adresu spoločnosti Whalebone, je chránený proti falošným stránkam, na ktorého tento prekladač adries jednoducho nepustí. Whalebone môže takýmto spôsobom chrániť klientov banky pred vstupom na falošnú stránku internet bankingu.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.