Reklama

Poznáme víťazné Android aplikácie HTC vývojárskej súťaže! Chcete ich?

Roman Calík

Odbornú porotu najviac zaujala prepracovaná aplikácia „emhade“. Bodoval aj „Televízny program“ či „Grafická kalkulačka“. Aplikácie sú stále dostupné a zadarmo, tak na čo ešte čakáte…?

Už začiatkom júna 2010 sme vás informovali o unikátnej slovenskej HTC vývojárskej súťaži aplikácií pre OS Google Android. Tá skončila posledným augustovým dňom. Celkovo sa počas troch mesiacov do súťaže zaregistrovalo 2 522 užívateľov. Až 58 aplikácií bolo korektne schválených a mohli sa zúčastniť súťaže. Na malé Slovensko je to veľmi pekné číslo. Hlasovali aj návštevníci stránky, pričom celkom získali aplikácie 1 826 platných hlasov. Ešte zaujímavejší je počet stiahnutí súťažných aplikácií. Počas trvania sútaže sa totiž aplikácie stiahli spolu až 11 660-krát. Ak niektorú aplikáciu ešte nemáte, môžete si ju stále stiahnuť zo stránky súťaže – www.htcandroidsutaz.sk

Kto vyhral?

Ceny pre víťazov boli skutočne lákavé. Každý z výhercov totiž získal smartfón HTC Desire s OS Android 2.2, ale i zaujímavú finančnú odmenu. Všetci traja výhercovia boli študenti, čím sa vyhlasovateľovi súťaže – HTC podarilo naplniť cieľ, ktorí si stanovil pred vyhlásením súťaže – zamerať súťaž najmä na študentov stredných a vysokých škôl. Prečo traja, keď sa odovzdávali štyri ceny? Poďme počítať spolu. Odborná porota, ktorej členov nájdete na stránke htcandroidsutaz a bola v nej zastúpená i naša redakcia, vybrala trojicu víťazných aplikácií. V hodnotení sa kládol dôraz predovšetkým na funkčnosť, nápaditosť, praktický prínos a spracovanie aplikácií. „Hlas ľudu“ však hlasovaním taktiež ocenil najlepšiu aplikáciu. Zaujímavé je, že odborná a verejná porota sa v jednej aplikácii zhodli. Takže si ceny prevzali traja vývojári.

HTC Android súťaž víťazi
Odovzdávanie cien (zľava): Richard Stanke – ambasádor HTC, Ľuboš Kuboň, Tibor Bombiak, Daniel Novák, Claudia Petöová – zastúpenie HTC na Slovensku

1. miesto a odmenu HTC Desire + 1000 € podľa hlasovania odbornej poroty patrí aplikácii – emhade. Túto vytvoril Tibor Bombiak, študent Univerzity Komenského v Bratislave – Fakulta matematiky, fyziky a informatiky. Ide o jeho prvú aplikáciu, pričom zaujal i tým, že okrem cestovných poriadkov Bratislavy a Košíc implementoval aj MHD v mestách Žilina či Prešov. Do súťaže bolo prihlásených viacero podobných aplikácií, preto výber poroty nebol jednoduchý. Faktom však je, že cestovný poriadok by nemal chýbať v telefóne žiadneho študenta, obyvateľa či návštevníka uvedených miest. Viac o oplikácii emhade sa dozviete na stránke súťaže.

emhade emhade

2. miesto a odmenu HTC Desire + 700 € podľa hlasovania odbornej poroty patrí ďalšej praktickej aplikácii – Televízny program. Autorom aplikácie je Daniel Novák, študent Fakulty elektrotechniky a informatiky Technickej univerzity v Košiciach. Keďže autor aplikáciu počas súťaže dokonca vylepšil, aj tým pravdepodobne tromfol konkurenčnú aplikáciu TV Program, pretože Televízny program okrem druhého miesta v hlasovaní odbornej poroty získal i ocenenie najlepšej aplikácie od verejnej poroty. Daniel Novák dokonca aplikáciu nasadil aj na Android Market a za niekoľko týždňov zaznamenala tisícky stiahnutí.

televizny program televizny program

3. miesto a odmenu HTC Desire + 500 € podľa hlasovania odbornej poroty patrí aplikácii – Grafická kalkulačka. V tomto prípade ide o autora Ľuboša Kuboňa, ktorý študuje v Londýne. Aplikáciu vytvoril najmä na základe svojich potrieb a nepredpokladal, že môže zaujať a dokonca patriť medzi tri najlepšie. Autor mal v súťaži dokonca i ďalšiu aplikáciu – Noviny, ktorá síce nevyhrala, no zaujala svojou jednoduchosťou a praktickosťou.

vedecka kalkulacka vedecka kalkulacka

„V súťaži HTC zameranej na aplikácie pre mobilnú platformu Android sa ukázalo, že najžiadanejšími sú tie praktické. To sa potvrdilo aj pri aplikácii Televízny program, ktorú porotcovia ohodnotili druhým miestom a u verejnosti jednoznačne vyhrala. Blahoželám našim šikovným developerom, ktorí potvrdili, že otvorená mobilná platforma Google Android je skutočne živá a je o ňu záujem,“ povedala Claudia Petöová zo zastúpenia spoločnosti HTC na Slovensku. „Zároveň sa chcem poďakovať všetkým, ktorí sa do súťaže s HTC zapojili, či už vývojom aplikácií alebo aj samotným hlasovaním. Spoločnosť HTC rada podporí súťaže, v ktorých môžu slovenskí developeri ukázať svoju šikovnosť a talent,“ doplnila Claudia Petöová.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.