Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Poznáme kompletný dizajn série Galaxy S23. Samsung si nedal pozor na úniky

Poznáme kompletný dizajn série Galaxy S23. Samsung si nedal pozor na úniky
Zdroj | Samsung
Michal Sobek
Poznáme kompletný dizajn série Galaxy S23. Samsung si nedal pozor na úniky
Zdroj | Samsung
Zdroj | Samsung

Už vieme, že spoločnosť Samsung oficiálne odhalí svoju novú sériu Galaxy S23 už 1. februára na akcii Unpacked. Bohužiaľ si výrobca znovu neustrážil samotný dizajn noviniek a na internet unikli ich kompletné marketingové obrázky vo všetkých farebných kombináciách.

Ako môžeme vidieť na obrázkoch, tak všetky modely budú k dispozícii v štyroch farbách, a to čiernej bielej, zelenej a ružovo-fialovej. Samsung ich ale pomenuje po svojom, konkrétne Phantom Black, Misty Lilac, Botanic Green a Cotton Flower.

Čo sa týka modelu Galaxy S23 Ultra, tak tam oproti minulej generácii vidno len minimum rozdielov. Opäť tu budeme mať dizajn pripomínajúci už mŕtvu sériu Galaxy Note, vrátane stylusu S Pen, ktorý sa aj tento rok bude dať zasunúť priamo do zariadenia.

Obsah pokračuje pod reklamou
Zdroj | WinFuture

Vzadu a vpredu bude odolné sklo Corning Gorilla Glass, rám bude kovový. Takmer rovnako vyzerá aj samotný modul s fotoaparátmi. Bude tu 5 otvorov, pričom tri majú väčšiu veľkosť a zvyšné dva sú menšie. Medzi nimi nechýba ani LED blesk. Hlavný fotoaparát by mal dostať 200-megapixelové rozlíšenie.

Väčšou zmenou prejdú základné modely Galaxy S23 a S23+. Smartfóny budú opäť kombináciou skla a kovového rámčeka. Z minulej generácie si modely prevezmú aj ostro rezané hrany, čím opäť pôsobia o niečo prémiovejšie.

Najväčšia zmena sa tento rok odohrá na zadnej strane. Samsung úplne odstráni modul s fotoaparátmi, ktorými boli typické posledné dve generácie. Dizajn sa inšpiruje modelmi S22 Ultra/S23 Ultra, takže vzadu budú len tri samostatné trčiace objektívy fotoaparátov.

Dizajnovo to možno vyzerá fajn, ale treba sa pripraviť na to, že vám medzi šošovkami bude neustále sadať prach a situácia sa s nasadeným ochranným obalom len zhorší. Hold, to je daň za krajší dizajn.

Samotné špecifikácie však nemáme potvrdené. Veľkosti AMOLED displejov by sa meniť nemali, ale určite poteší navýšenie kapacity batérie v prípade modelov Galaxy S23 a S23+. Vyzerá to tak, že sa dočkáme aj najnovšieho Snapdragonu 8 Gen 2 od spoločnosti Qualcomm.

Zdroj | WinFuture