Reklama

Poznáme ceny novej vlajkovej lode Renaultu. Budete si ju môcť dovoliť?

Zdroj | Renault
Richard Pliešovský
Zdroj | Renault
Zdroj | Renault

Renault Rafale bol predstavený relatívne nedávno, v júni 2023. Dizajn kupé SUV naznačuje, že automobilka ním mieri na široký okruh zákazníkov. Tí našťastie nebudú musieť dlho čakať.

Už teraz sa otvárajú objednávky na Renault Rafale vo verzii E-Tech full hybrid, pričom do prvých vozidiel nasadnú motoristi ešte pred začiatkom leta.

Renault Rafale E-Tech full hybrid bude k dispozícii v dvoch stupňoch výbavy, Techno a Esprit Alpine. Ponúknu hybridný pohon s výkonom 200 k, pričom spotreba má byť 4,7 l/100 km.

Obsah pokračuje pod reklamou

Renault Rafale E-Tech má na dĺžku 4 710 mm, šírku 1 860 mm a výšku 1 610 mm. Je založený na platforme CMF-CD, ktorá bola navrhnutá pre všetky typy elektrifikácie. Toto SUV je priestranné a užijú si ho aj pasažieri vzadu. Cestujúci majú v druhom rade sedadiel 302 mm priestor na kolená a miesto nad hlavou je 880 mm. Napriek tvaru karosérie ostáva k dispozícii aj veľký batožinový priestor, má objem 627 litrov.

Hybridná technológia E-Tech nájde uplatnenie nielen v meste, ale i na dlhších cestách. V meste zníži spotrebu až o 40 % a zvládne až 80 % jazdy čisto na elektrický pohon.

Vychytávkou je panoramatické strešné okno Solarbay, na ktorom si môžete elektronicky nastaviť priehľadnosť, jeho intenzitu si jednoducho nastavíte pomocou ovládacieho tlačidla, ale aj hlasom cez Google Assistant.

Samozrejmosťou je multimediálny systém openR link s integrovaným systémom Google, ktorý umožňuje prístup k mnohým pripojeným službám vrátane plánovania trasy v Google Maps pomocou hlasových príkazov. Google Play ponúka spolu viac ako 50 aplikácií, takže môžete počúvať vašu obľúbenú hudbu, alebo sledovať športové novinky v appke L’Equipe pre Renault.

Ceny Renault Rafale

Cena novinky bude začínať na 39 990 € vo výbave Techno. V sériovej výbave nájdete napríklad adaptívne svetlomety LED s hmlovkami, 2-zónovú klimatizáciu, systém multi-sense, hands-free kartu Renault, 12,3″ prístrojový panel, multimediálny systém openR link 12″ (navigácia a služby Google) či audio Arkamys so 6-timi reproduktormi. Maska chladiča zaujme 3D efektom so sivým podkladom, 20″ disky kolies budú z ľahkých zliatin s diamantovým efektom, karoséria dostala metalický lak (čierna etoilé).

Zdroj | Renault

Za doplatok 380 € si môžete dokúpiť pack safety. Skladá sa zo systému pre bezpečné opustenie vozidla, systému sledovania mŕtveho uhla s aktívnou korekciou jazdnej dráhy, rear cross traffic alert s detekciou chodcov a cyklistov. Za 450 € dostanete elektrické ovládanie veka batožinového priestoru, panoramatické strešné okno solarbay s elektronicky nastaviteľnou priehľadnosťou vás vyjde na 1 500 € (rovnako aj vo výbave esprit Alpine).

Esprit Alpine si budete môcť kúpiť už od a 43 900 €. V základe získate systém sledovania mŕtveho uhla s aktívnou korekciou jazdnej dráhy, inteligentnú zadnú opierku ingenius s držiakmi pre smartfóny a tablet, 2x USB-C a držiakmi na nápoje, ozdobné prvky palubnej dosky – prírodná bridlica, či volant potiahnutý syntetickou kožou s dekórom Alcantara s prešívaním vo farbách francúzskej trikolóry. Dymovo čierne 20″ disky kolies z ľahkých zliatin budú v dizajne castellet s diamantovým efektom.

Zdroj | Renault

Esprit Alpine ponúka ako voliteľnú výbavu napríklad 9,3″ head-up displej s projekciou na čelné sklo za 700 €. Za pack advanced driving assist (svetlomety matrix LED vision a active driver assist) zaplatíte 1 300 €. Multimediálny systém openR link 12″ s prémiovým audiosystémom Harman Kardon s 12 reproduktormi so subwooferom vás vyjdu na 900 €. (Tento systém si môžete nechať nainštalovať aj do výbavy Techno.)

Ešte koncom tohto roka sa Rafale dočká nového, výkonnejšieho motora E-Tech 4×4, ktorý poskytne 300 koní. Ten na zadnej náprave získa ďalší elektromotor a bude využívať špecifické nastavenie podvozku.

Obsah pokračuje pod reklamou

TECHBOX.sk môže za predaj produktu v článku získať províziu formou affiliate programov.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.