Reklama

Poznáme cenu luxusného notebooku Asus NX90!

Roman Calík

Asus včera oficiálne otvoril svoju prvú reprezentačnú predajňu na Slovensku. Zároveň na náš trh uviedol exkluzívny notebook NX90, ktorý rozhodne nie je pre každého. Alebo?

Asus predajna River Park

Tak ako sa v minulosti otvárali značkové predajne mobilných výrobcov, aktuálne sledujeme trend otvárania reprezentačných predajní výrobcov notebookov. Len pred pár týždňami otvoril svoj showroom výrobca Lenovo a už je tu ďalší. V projekte River Park totiž včera oficiálne otvoril svoju reprezentačnú predajňu Asus. Nemali by ste ju prehliadnuť, je viditeľná priamo z cesty.

Asus predajna River Park

V novej predajni nechýba žiadna aktuálna novinka vrátane dizajnových netbookov Asus Eee PC Seashell Karim Rashid Collection (1008P), luxusných modelov Lamborghini VX6 či 3D notebooky, 3D monitory a i. Predajňa výrobcu notebookov v River Parku sa neotvára každý deň, preto Asus pri tejto príležitosti uviedol na náš trh aj dlho očakávanú novinku, predstavenú ešte počas výstavy CES 2010 – špičkový notebook NX90. Síce ťažko povedať, či sa 4,4 kg luxusná hračka s rozmermi 525 x 280 x 43,8 mm môže ešte nazývať notebookom, ale budiž.

Asus NX90

Dokonalý zvuk

Notebook Asus NX90 má byť tým najlepším, čo výrobca môže v súčasnosti svojim užívateľom túžiacim po výnimočnosti ponúknuť. Nečakajte síce žiadne 3D technológie, zato kvalita spracovania, tá si zaslúži pochvalu. Zárukou unikátnosti je najmä spolupráca Asusu s dizajnérskym štúdiom Davida Lewisa, ktoré sa preslávilo návrhmi dizajnu produktov pre nadšencov a milovníkov hudby po celom svete pre spoločnosť Bang & Olufsen. Základom NX90-ky je hliníkové telo a až 18,4-palcový Full HD LED displej s neprehliadnuteľnými reproduktormi po stranách. Tie využívajú nový štandard zvuku SonicMaster, vyvinutý tímom ASUS Golden Ear v spolupráci so spoločnosťou Bang & Olufsen ICEpower. Ide skutočne o referenčný štandard, mimoriadne čistý zvuk s dokonalými basmi musí pochváliť aj absolútny laik. Tu rozhodne platí, že „raz počuť, je lepšie ako stokrát čítať“.

Asus NX90

Rotation Desktop

Asus NX90 má i výnimočné ovládanie. Využíva totiž dva touchpady, ktoré ovládajú špeciálne užívateľské rozhranie Rotation Desktop. Ovládanie notebooku by tak malo miestami pripomínať prácu s DJ pultom. Čo si však nevieme predstaviť je, ako sa bude s touchpadmi pracovať pri bežných aplikáciách, keďže sú umiestnené po stranách klávesnice, nie pod ňou. A, že by nemal byť len okrasou obývačky, svedčí použitý procesor Intel Core i7-720QM 1,6 GHz s technológiou Turbo Boost až 2,8 GHz, grafika NVIDIA GeForce GT 335M, 1 TB harddisk či 12 GB RAM alebo štrbinová Blu-ray mechanika…a to všetko len za 2 699 €. Beriete?

Asus NX90

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.