Reklama

Požičovňa máp: do navigácií Mio si budete môcť požičať mapy

Števo Porubský

V polovici apríla predstavila spoločnosť Mio nové navigácie Spirit pre tento rok, ktoré nedávno obohatila o novú službu – „Požičovňa máp“. Nová služba je určená pre tých, ktorí nepotrebujú mapové podklady dlhodobo, teda pre tých, ktorí cez konkrétne krajiny len prechádzajú.

Mio požičovňa máp 

Táto užitočná služba umožňuje využívať navigáciu aj v prípade cesty do krajín napr. mimo Európy, ktorých mapy nie sú v európskych modeloch k dispozícií. Služba „Požičovňa máp“ ponúka prenájom mapy danej krajiny na 3 dni, 1 týždeň alebo 1 mesiac. V porovnaní s čiastkou, ktorú by bolo treba vynaložiť na získanie časovo neobmedzenej mapy, prináša toto riešenie podľa spoločnosti Mio úspory vo výške do 80 %. Služba je výhodná aj pre tých, ktorí doposiaľ využívali navigačné služby prostredníctvom mobilných telefónov, keďže pre využívanie tejto novinky nie je nutné on-line sťahovanie dát či aktivovanie roamingových služieb. Všetko si môžete pripraviť už pred cestou a potrebné mapy si stiahnuť cez stacionárny internet.  

 Mio požičovňa máp

K svojej navigácii si ďalšie mapy môžete prenajať cez e-shop na web stránke Mio. Stačí si len vybrať váš model Mio Spirit navigácie, vybrať štát, prípadne región, a zadať časový interval, po ktorom sa bude mapa využívať. Následne treba previesť platbu a jednoducho stiahnuť súbor do navigácie. Ceny máp určitých regiónov začínajú na sume 5 € za 3-dňovú licenciu. E-mailom vám následne k tomu prídu inštrukcie pre vloženie aktivačného kľúča. Získané mapy je možné spravovať aj prostredníctvom dodávaného softwaru Mio More Desktop II. Škoda len, že pre ďalšie modelové rady C a Moov zatiaľ nie je možný prenájom máp.

Mio Spirit

Foto: Mio

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.