Reklama

PowerRay: moderná a bezstarostná rybačka s dronom

PowerRay
Zdroj | PowerVision
Marek Hudák
PowerRay
Zdroj | PowerVision
Zdroj | PowerVision

Máte radi čerstvo ulovené ryby, no nebaví vás nekonečná rybačka? Dron PowerRay vám chytí vytúženú rybu za vás a dokonca vám to aj nahrá.

Moderné technológie čoraz viac zasahujú do aktivít, ktoré sme si niekedy nevedeli predstaviť vykonávať iným spôsobom. PowerRay dron predstavený na výstave CES 2017 v americkom Las Vegas nemieri do výšin, ale pod hladinu riek či jazier.

Pozrite si

PowerEgg – skladací sci-fi dron v tvare vajca natáča aj Ultra HD video

Novinka je vybavená sonarom a tiež LED návnadou slúžiacou na rýchlejšie prilákanie vytúženej ryby. Dron dokáže pracovať vďaka senzorom s údajmi o teplote vody, hĺbke jazera či rieky a povrchu dna. Ak si už zvolíte modernú verziu kedysi tradičnej rybačky, tešiť sa môžete aj na videozáznam vo vysokom 4K UHD rozlíšení.

Zdroj | PowerVision

Celý systém funguje v podstate bez významnej zásluhy z vašej strany. Dron PowerRay sa ponorí až do hĺbky 30 metrov a začne rybačku za vás. Pomôže mu v tom aj detekcia potencionálneho úlovku do vzdialenosti 40 metrov.

Vám už stačí mať len nainštalovanú aplikáciu na iOS alebo Android smartfóne, na ktorý vám dron zašle prostredníctvom bezdrôtovej technológie Wi-Fi obrázky a video v kvalite 1080p do vzdialenosti 70 metrov (v prípade streamovania). Vysoké 4K UHD rozlíšenie si užijete až po vytiahnutí pamäťovej karty zo zariadenia.

Pozrite si

YI Erida – komerčný dron z uhlíkových vláken

Nechýba dokonca ani možnosť sledovania „lovu“ s VR headsetom na hlave, ktorým je možné drona čiastočne ovládať. Predobjednávky budú dostupné už vo februári. Cenu a dátum spustenia expedície zatiaľ nepoznáme.

Ak však neveríte, že spoločnosť dokáže skutočne tento dron vyrobiť, spomeňte si na futuristický dizajn robota PowerEgg v tvare vajíčka s výsuvným kvartetom vrtúľ. Jeho vysoká cena samozrejme zodpovedá dizajnu.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.