Reklama

Powermat: bezdrôtové nabíjanie mieri k masám

Dominik Fúsek

Trend nahrádzania káblov bezdrôtovým pripojením sa dostal už aj do oblasti napájania zariadení energiou. Medzi prvými predstavilo zámer poskytovať bezdrôtové nabíjanie HP (HP TouchPad: Mal by mať iPad strach?), výrobca príslušenstva Powermat však chce toto riešenie priblížiť masám.

Powermat

Bezdrôtové nabíjanie mobilných telefónov sa zakladá na princípe elektromagnetickej indukcie. Je síce plne bezdrôtové, žiaľ to ešte neznamená, že môžete počas nabíjania mobil slobodne používať. Príslušenstvo od firmy Powermat sa skladá z malého adaptéra, ktorý zasuniete do zásuvky, tento zároveň slúži ako vysielač. Na správne fungovanie ešte potrebujete dva prvky – špeciálne puzdro s prijímačom a podložku, na ktorú je nutné smartfón počas nabíjania položiť. V závislosti od konkrétneho druhu výrobku môžu byť puzdro alebo podložka vybavené aj prídavnou batériou, ktorá bude dodávať energiu aj na cestách. Výrobca ponúka aj bezdrôtové autonabíjačky.

Powermat

e-shope výrobcu je dostupný univerzálny set s dvomi podložkami (70 £), sada pre iPhone 3G/3GS (40 £), iPhone 4 (50 £), BlackBerry Bold 9700 (50 £) a BlackBerry Curve 8500/9300 (50 £). V budúcnosti by sa mali objaviť aj verzie pre ďalšie modely a najmä viaceré farebné varianty, keďže všetky súčasné sú v čiernom vyhotovení. Pozrite si našu živú fotogalériu z výstavy MWC 2011.

Powermat

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.