Reklama

Povedali by ste, že Ford Mustang oslavuje už 60 rokov na trhu? Ani my nie

Zdroj | Ford – Summit Motors Slovakia
Michal Sobek
Zdroj | Ford – Summit Motors Slovakia
Zdroj | Ford – Summit Motors Slovakia

Ford Mustang, ikonický americký muscle car, oslavuje už svoju šesťdesiatnicu. Pri príležitosti tohto významného výročia zorganizoval Summit Motors Slovakia podujatie pre všetkých jeho majiteľov.

Spoločnosť Summit Motors Slovakia je importérom značky Ford na Slovensku a tento významný miľník si nemohla nechať ujsť. Podujatie sa konalo na letisku v Žiline.

Zdroj | Ford – Summit Motors Slovakia
Obsah pokračuje pod reklamou

Pri tejto príležitosti výročia sa konala aj slovenská premiéra už siedmej generácie modelu Ford Mustang, konkrétne išlo o Ford Mustang GT a Ford Mustang Dark Horse.

Model Ford Mustang GT je na trhu ako kupé alebo kabriolet, pričom pod prednou kapotou má osadený 5-litrový osemvalec s výkonom 328 kW, teda 440 konských síl, ktorý kombinuje so 6-stupňovou manuálnou alebo 10-stupňovou automatickou prevodovkou.

Model Ford Mustang Dark Horse je len ako kupé s rovnakým motorom, ale s mierne zvýšeným výkonom na 334 kW (447 koní) a taktiež so 6-stupňovou manuálnou alebo 10-stupňovou automatickou prevodovkou. Ak by vás zaujímali podrobnosti, už skôr sme pre vás pripravili samostatný článok. Cena je od 59 900 eur.

Pozrite si

Ikonický Ford Mustang prichádza dobyť Slovensko!

Na žilinskom letisku sa tak stretlo 270 návštevníkov a až 135 Mustangov, a to rôznych ročníkov, pričom akciu prišli podporiť aj modely Mustangov zo susedných Čiech. Všetky Mustangy dorazili na letisko v jednej dlhej kolóne.

Návštevníci sa rozhodne nenudili, pretože mali k dispozícii skúšobné jazdy práve na predstavených novinkách. Čerešničkou na torte boli preteky na štvrť míle. Nechýbal ani catering a hudobný koncert kapely Crownies.

Ján Vrábel, riaditeľ predaja a marketingu Summit Motors Slovakia

Sme naozaj radi, že aj prostredníctvom tohto stretnutia sme mohli spoločne s majiteľmi a milovníkmi Mustangov osláviť 60. narodeniny tohto ikonického vozidla a zároveň na Slovensku predstaviť jeho najnovšiu siedmu generáciu. Mustang komunita je v našej krajine silná a nás teší záujem ľudí o toto vozidlo. Na akcii sme preto spolu s našimi obchodnými partnermi zorganizovali aj skúšobné jazdy na najnovších Mustangoch, čo bolo príjemným prekvapením pre všetkých zúčastnených.

Video z akcie si môžete pozrieť nižšie.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.