Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Smart kamery odosielali do cloudu nešifrované zábery bez vedomia ich majiteľov

Smart kamery odosielali do cloudu nešifrované zábery  bez vedomia ich majiteľov
Zdroj | Eufy
Michal Sobek
Smart kamery odosielali do cloudu nešifrované zábery  bez vedomia ich majiteľov
Zdroj | Eufy
Zdroj | Eufy

Spoločnosť Eufy, ktorá má sériu cenovo dostupných bezpečnostných kamier, čelí v súčasnosti veľkému bezpečnostnému problému. Kamery nahrávali nešifrované zábery do cloudu bez toho, aby o tom majitelia vedeli.

Eury sa pýši tým, že jeho produkty sú jedným z mála bezpečnostných zariadení, ktoré umožňujú mať lokálne uložené médiá a na fungovanie nepotrebujú cloudový účet.

Známy bezpečnostný výskumník Paul Moore však objavil bezpečnostnú dieru v mobilnej aplikácii Eufy. Mal zakúpenú kameru Eufy Doorbell s cieľom lokálneho úložiska. Zistil, že kamera zvončeka ukladá miniatúry tvárí v cloude. Moore pritom nevyužíval cloudovú možnosť úložiska.

Obsah pokračuje pod reklamou

To nebol jediný prípad. Neskôr sa ozval iný používateľ s tým, že údaje nahrané do Eufy neboli ani zašifrované. Všetky nahrané klipy bolo možné jednoducho prehrať na akomkoľvek prehrávači médií. Miniatúry a klipy boli prepojené s partnerskými kamerami a ponúkali ďalšie identifikovateľné informácie.

Spoločnosť Eufy vysvetlila, prečo sa tento problém objavuje. Ak si necháte poslať oznámenie o pohybe s priloženou miniatúrou, Eufy dočasne odošle tento súbor na svoje servery. Moore túto možnosť povolil manuálne, a tak bola bezpečnostná chyba nakoniec objavená. V predvolenom nastavení sú upozornenia kamery do aplikácie Eufy iba textové.

Eufy tvrdí, že jej postupy sú v súlade s podmienkami používania služby Apple Push Notification Service a štandardmi Google Firebase Cloud Message. Odvtedy boli opravené niektoré problémy, ktoré objavil Moore.

Spoločnosť povedala, že informuje svojich používateľov o tom, ako ukladá údaje. Push notifikácie s miniatúrami vyžadujú ukážkové obrázky, ktoré sú dočasne uložené v cloude a v ich marketingových materiáloch pre spotrebiteľov budú jasnejšie informovať o používaní cloudu pre push notifikácie.

Zdroj