Reklama

Posielanie súborov medzi smartfónmi a PC? Riešením je Intel Unison

Zdroj | Intel
Michal Sobek
Zdroj | Intel
Zdroj | Intel

Intel predstavil zaujímavú aplikáciu s názvom Unison, ktorá by konečne mohla zjednotiť zdieľanie súborov medzi počítačom s operačným systémom Windows s procesormi od Intelu a smartfónmi s Androidom alebo iOS.

V tomto odvetí stále kraľuje Apple so svojim ekosystémom a takmer dokonalým prepojením všetkých zariadení, na ktorých ste prihlásený pod rovnakým účtom. Črtá sa tu však zaujímavá konkurencia priamo od najväčšieho výrobcu desktopových procesorov.

Ako už tušíte, tak notebooky a počítače s procesormi od konkurenčného AMD budú mať smolu. Možno toto je dôvod, prečo svoj postoj smerovať k Intelu, práve kvôli takýmto maličkostiam. Pre Intel sú kľúčové 4 odvetvia, a to prijímanie a uskutočňovanie hovorov, posielanie a prijímanie SMS správy, zdieľanie súborov a fotiek a prijímanie notifikácií zo smartfónu.

Obsah pokračuje pod reklamou

Najväčšou funkciou je prenos súborov. Výhodou je to, že proces nie je obmedzený na fotografie z galérie, ale budete môcť jednoducho odosielať všetky súbory. To je niečo, čo používatelia systému Windows na svojich zariadeniach ešte nevideli.

Zdroj | Intel

Josh Newman, viceprezident Intelu pre mobilné inovácie, povedal, že výhodou je univerzálnosť aplikácie, takže používateľ si nemusí vyberať svoj smartfón podľa toho, aký počítač má. Takže je jedno, či to bude Android alebo iOS. Väčšina funkcií bude úplne rovnaká na obidvoch platformách.

Používatelia iPhonov nebudú mať prístup k niektorým pokročilejším funkciám odosielania správ, zatiaľ čo používatelia systému Android áno. Úkony, ktoré môžu používatelia aplikácie Intel Unison robiť s určitými upozorneniami z aplikácií tretích strán, sa tiež môže líšiť v závislosti od toho, ako sa správajú verzie týchto aplikácií pre iOS a Android.

Unison bude mať na začiatku pomerne obmedzenú verziu, ktorá bude tento rok uvedená na vybrané notebooky Intel Evo s procesormi 12. generácie od spoločností Acer, HP a Lenovo. Intel však plánuje budúci rok rozšíriť túto funkciu na viac modelov s procesormi 13. generácie.

Uvidíme, ako to bude so staršími zariadeniami s procesormi Intel a operačným systémom Windows. Zdá sa však, že pre tieto modely nebude existovať možnosť prevádzkovania aplikácie Intel Unison. Túto novú integráciu systému Windows s Androidom a iOS pravdepodobne uvidíme iba na obmedzenom počte nových zariadení s procesormi od Intelu.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.