Reklama

Populárna Strava chystá veľké zmeny, pribudne AI, aj tmavý režim

Zdroj | Strava
Stanislav Vinc
Zdroj | Strava
Zdroj | Strava

Takmer pol roka po zmene na poste generálneho riaditeľa oznamuje populárna športová aplikácia Strava príchod zásadných zmien. Spoločnosť uvádza, že vstupuje do novej éry zrýchleného produktového vývoja.

Strava do aplikácie konečne prináša vychytávky, ktoré po nej fanúšikovia žiadali už roky. Zároveň sa ale sústredí aj na nové príležitosti zrodené vďaka nástupu generatívnej umelej inteligencie.

V komunite používateľov a fanúšikov aplikácia Strava, bol tmavý režim už interným vtipom, pri ktorom už nikto neveril, že by sa raz mohol stať skutočnosťou. Zmenilo to až nové vedenie spoločnosti, ktoré sa rozhodlo sústrediť viac na rozvoj samotného produktu. Tmavý režim do aplikácie pribudne konečne už toto leto a okrem automatického prepínania so systémom, si ho bude možné ponechať zapnutý aj nepretržite.

Obsah pokračuje pod reklamou

Strava sa nebojí ani využitia umelej inteligencie, čo však neznamená, že v aplikácii čoskoro uvidíte četbota. Generatívnu AI chce Strava v rámci funkcie Athlete Intelligence Beta využiť na písanie sumárov športových aktivít. Aplikácia tak bude interpretovať vaše športové výsledky ľudskou rečou pomocou veľkého jazykového modelu, pričom brať bude do úvahy aj to, či sa pripravujete na pretek alebo sa zotavujete zo zranenia.

Zdroj | Strava

Umelá inteligencia bude tiež kontrolovať komunitné rebríčky výsledkov, z ktorých by tak mali zmiznúť (neúmyselní) podvodníci. Ak napríklad niekto z vášho okolia na trase zajazdí neprirodzene nízky časový rekord na e-biku a jazdu zaznačí ako jazdu na bežnom bicykli, AI by si to mala na základe dát všimnúť a daného používateľa nútiť, aby svoje dáta opravil. Je možné, že Strava sa rozhodne takéto výsledky aj automaticky mazať.

Strava sa chce vo svojej novej produktovej ére vo väčšej miere sústrediť aj na ženy, ktorým chce poskytnúť väčšie pohodlie a pocit bezpečia pri športovaní v ich prostredí. Do aplikácie preto pridá nočné tepelné mapy, ktoré budú znázorňovať trasy, ktoré sú populárne aj po západe slnka.

Myšlienkou toho je, že by sa ženy mali na takýchto trasách v noci cítiť a aj reálne byť viac v bezpečí, ak danú trasu využívajú aj ďalší používatelia Stravy. Poslednou drobnou produktovou novinkou, ktorou Strava cieli na používateľky, bude možnosť rýchlej úpravy absolvovanej aktivity, z ktorej bude možné na pár klepnutí napríklad aj skryť mapu absolvovanej trasy.

Zdroj | Strava

Strava si napokon odškrtne zo zoznamu najčastejších požiadaviek aj rodinné predplatné, vďaka ktorému bude jej prémiová verzia cenovo dostupnejšia. Rodinné predplatné umožní používateľom pridať pod svoj účet ďalších troch používateľov.

Cenu tejto úrovne predplatného zatiaľ nepoznáme a isté nie je ani to, či Strava bude nejakým spôsobom kontrolovať, či sú používatelia v rámci tohto predplatného skutočne členmi jednej domácnosti. Spustenie je naplánované pre niekoľko trhov už na toto leto s postupným rozširovaním predplatného do celého sveta do konca tohto roka.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.