Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Pomýlili by ste si Audi s NIO? Nemecká automobilka vedie bizarný boj s čínskou

Pomýlili by ste si Audi s NIO? Nemecká automobilka vedie bizarný boj s čínskou
Zdroj | NIO
Igor Neštrák
Pomýlili by ste si Audi s NIO? Nemecká automobilka vedie bizarný boj s čínskou
Zdroj | NIO
Zdroj | NIO

Úrad Európskej únie pre duševné vlastníctvo zamietol žiadosť nemeckej automobilky Audi o zablokovanie používania názvu ES6 a ES8 pri čínskych elektromobiloch značky NIO. Po 15-mesačnom boji sa Európsky patentový úrad na nemeckom súde postavil na stranu Audi.

Nemecký súd rozhodol, že dva modely elektrických SUV NIO ES6 a ES8 zneli až príliš podobne ako názvy existujúcich vozidiel Audi S6 a S8. Podľa vyjadrenia sudcu kupujúci môžu byť zmätení, pretože veria, že pridané E je len „elektrický“ model Audi.

Vzniká vysoké riziko, že spotrebitelia budú predpokladať, že „ES 6“ je „S 6“ v elektrickej verzii, a že tieto dve vozidlá sú od rovnakého výrobcu. Je tu vysoká pravdepodobnosť, že prípadný kupujúci si elektromobily NIO budú mýliť s modelmi nemeckého Audi.

Obsah pokračuje pod reklamou

NIO po uvedení svojho prvého elektromobilu „ES7“, ho premenovalo na EL7, aby sa vyhlo možnej spätnej reakcii. Vozidlá NIO uvedené v žalobe Audi o pomenovaní zatiaľ nie sú v Nemecku dostupné.

Čínska automobilka uviedla, že sa proti rozhodnutiu odvolá a bude brániť svoje zákonné práva. Audi však prehráva celkovú vojnu v Európe po tom, čo Úrad Európskej únie pre duševné vlastníctvo (EUIPO) tento týždeň rozhodol, že modely ES6 a ES8 od čínskeho NIO v skutočnosti nepredstavujú zmätok pre kupujúcich.

Rozhodnutie Európskej únie znamená, že názvy ES8 a ES6 od NIO zostanú v Európe platné, pokiaľ Audi nezruší rozhodnutie úradu EUIPO. NIO po spustení predaja v Nórsku postupne rozširuje svoje pôsobenie na európskom trhu vrátane jedinečnej možnosti rýchlej výmeny akumulátora.

Zdroj