Reklama

Pomýlili by ste si Audi s NIO? Nemecká automobilka vedie bizarný boj s čínskou

Zdroj | NIO
Igor Neštrák
Zdroj | NIO
Zdroj | NIO

Úrad Európskej únie pre duševné vlastníctvo zamietol žiadosť nemeckej automobilky Audi o zablokovanie používania názvu ES6 a ES8 pri čínskych elektromobiloch značky NIO. Po 15-mesačnom boji sa Európsky patentový úrad na nemeckom súde postavil na stranu Audi.

Nemecký súd rozhodol, že dva modely elektrických SUV NIO ES6 a ES8 zneli až príliš podobne ako názvy existujúcich vozidiel Audi S6 a S8. Podľa vyjadrenia sudcu kupujúci môžu byť zmätení, pretože veria, že pridané E je len „elektrický“ model Audi.

Vzniká vysoké riziko, že spotrebitelia budú predpokladať, že „ES 6“ je „S 6“ v elektrickej verzii, a že tieto dve vozidlá sú od rovnakého výrobcu. Je tu vysoká pravdepodobnosť, že prípadný kupujúci si elektromobily NIO budú mýliť s modelmi nemeckého Audi.

Obsah pokračuje pod reklamou

NIO po uvedení svojho prvého elektromobilu „ES7“, ho premenovalo na EL7, aby sa vyhlo možnej spätnej reakcii. Vozidlá NIO uvedené v žalobe Audi o pomenovaní zatiaľ nie sú v Nemecku dostupné.

Čínska automobilka uviedla, že sa proti rozhodnutiu odvolá a bude brániť svoje zákonné práva. Audi však prehráva celkovú vojnu v Európe po tom, čo Úrad Európskej únie pre duševné vlastníctvo (EUIPO) tento týždeň rozhodol, že modely ES6 a ES8 od čínskeho NIO v skutočnosti nepredstavujú zmätok pre kupujúcich.

Rozhodnutie Európskej únie znamená, že názvy ES8 a ES6 od NIO zostanú v Európe platné, pokiaľ Audi nezruší rozhodnutie úradu EUIPO. NIO po spustení predaja v Nórsku postupne rozširuje svoje pôsobenie na európskom trhu vrátane jedinečnej možnosti rýchlej výmeny akumulátora.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.