Reklama

Polícia SR varuje pred ďalšími falošnými SMS správami. Opäť je to z "banky"

Zdroj | Towfiqu barbhuiya
Michal Sobek
Zdroj | Towfiqu barbhuiya
Zdroj | Towfiqu barbhuiya

Podvodníci na seba opäť upozorňujú pomocou nového spôsobu ako obrať ľudí o peniaze. Najnovším prípadom je podvodná SMS „z banky“, ktorá sa vyhráža zablokovaním bankového účtu.

Pozrite si

Polícia dôrazne varuje: Dajte si pozor na falošné SMS od „vašej banky”

Facebooková stránka Hoaxy a podvody – Polícia SR informovala o tom, že Slovensko zaplavili falošné SMS z „akože slovenských bánk“. Správy dostali desiatky Slovákov.

Ešte v polovici februára sme vás informovali o tom, že podvodníci to skúšali s falošnými SMS-kami už vtedy a obsahom správy bolo to, že z bezpečnostných dôvodov sa obmedzil prístup k účtu a k jeho odblokovaniu treba „overiť svoje informácie“.

SLOVENSKO ZAPLAVILI FALOŠNÉ SMS-SKY Z "AKOŽE SLOVENSKÝCH BÁNK", NENECHAJTE SA NACHYTAŤ NA UDIČKE PODVODNÍKOV‼⚠️Poslali…

Posted by Hoaxy a podvody – Polícia SR on Saturday, March 26, 2022

Teraz je princíp veľmi podobný. V SMS správe sa uvádza, že bankový účet bol zablokovaný a pre jeho odblokovanie je nutné sa prihlásiť do systému, inak bude účet zrušený a SMS správa obsahuje aj internetový odkaz.

Po kliknutí naň budete presmerovaný na internetovú stránku, ktorá verne imituje dizajn skutočného internet bankingu. Stránka vás vyzýva na zadanie prihlasovacieho mena a hesla alebo údaje o vašej platobnej karte.

Zdroj | Pixabay

Takýmto spôsobom sa podvodníci dostanú k vašim údajom bez toho, aby ste sa to dozvedeli a môžu vás okradnúť o peniaze.

Pozrite si

Táto aplikácia kradne heslá. V Google Play už infikovala 100 000 zariadení

Je tu však viacero poznávacích znakov, že ide o podvod. Text SMS správy má neúplné informácie, odosielateľ má netypickú emailovú adresu, link do Internet bankingu je falošný a má úplne iný formát.

Polícia zároveň upozorňuje, že banky takéto správy neposielajú. Ak ste správu s podobným obsahom dostali, tak na ňu nereagujte a pre istotu ju aj zmažte. Nenechajte sa „napáliť“ od podvodníkov.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.