Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Polícia rozložila sieť webov, ktoré nelegálne distribuovali audiovizuálny obsah

Polícia rozložila sieť webov, ktoré nelegálne distribuovali audiovizuálny obsah
Zdroj | unsplash/Pinho
Michal Sobek
Polícia rozložila sieť webov, ktoré nelegálne distribuovali audiovizuálny obsah
Zdroj | unsplash/Pinho
Zdroj | unsplash/Pinho

Španielska polícia rozložila sieť pirátskych streamovacích stránok, ktoré nelegálne distribuovali obsah z 2 600 televíznych kanálov v podobe 23 000 filmov a seriálov približne 500 000 používateľom.

Výsledkom spolupráce medzi miestnou políciou a Europolom bolo zatknutie štyroch operátorov v Malage. Okrem toho bolo identifikovaných 95 predajcov v Španielsku, na Malte, v Portugalsku, na Cypre, v Grécku a Spojenom kráľovstve.

Pirátska televízna sieť využívala množstvo webových stránok na reklamu a propagáciu streamovacích služieb založených na predplatnom, pričom uvádzala neobmedzený prístup ku kanálom z rôznych platforiem.

Obsah pokračuje pod reklamou

Živé prenosy z týchto platforiem boli dekódované pomocou ukradnutých alebo zneužitých účtov a hesiel a potom znovu vysielané predplatiteľom. Predajcovia kúpili predplatné balíčky od prevádzkovateľov organizácií a predali ich tisíckam ľudí vo svojich krajinách, čím profitovali z cenového rozdielu.

Španielska polícia uviedla, že zisky, ktoré predstavovali približne tri milióny eur ročne, organizácia preprala cez španielske spoločnosti na bankové účty umiestnené v daňových rajoch, pričom nadobudla hnuteľný a nehnuteľný majetok v provincii Malaga.

Počas prehliadok v miestach podozrivých našla polícia desať administratívnych panelov pripojených k 32 streamovacím serverom rozmiestneným po Francúzsku, Španielsku a Holandsku. Polícia zaistila výpočtovú techniku, 2 800 eur v hotovosti a vozidlá v hodnote približne 180 000 eur.

Úrady budú pokračovať vo vyšetrovaní, aby zistili, či ďalší členovia pirátskej siete nepôsobia v Španielsku alebo iných krajinách. Podľa oznámenia polície pirátska streamovacia sieť fungovala od roku 2012 a neustále sa vyhýbala odhaleniu zakladaním nových fiktívnych spoločností.

Vyšetrovanie tohto prípadu sa začalo v roku 2020 po sťažnosti podanej Alianciou pre kreativitu (ACE). To je koalícia na ochranu duševného vlastníctva, ktorá nedávno zatvorila 42 webových stránok v Latinskej Amerike kvôli nelegálnemu streamovaniu futbalových hier miliónom používateľov.

Zdroj