Polícia musela niekoľko dní strážiť nabúraný hybrid, kvôli riziku požiaru

ZDROJ | Polícia SR

Na masívnu elektrifikáciu osobnej prepravy Slovensko nie je pripravené nielen kvôli chýbajúcej infraštruktúre, ale aj problematike hasenia takýchto vozidiel v prípade ich poškodenia, resp. nehody. Dôkazom toho je aj nehoda z tohto týždňa, ktorá spôsobila vrásky na čele zasahujúcim hasičom i policajtom.

So zabezpečením nabúraných osobných vozidiel so spaľovacím motorom, ako aj s ich prípadným hasením, majú už hasiči po celom svete bohaté skúsenosti. V prípade elektrifikovaných vozidiel je však situácia celkom iná a na ich bezpečné odstránenie z vozovky sa hasiči ešte len pripravujú, aj na Slovensku.

Elektromobil, ale aj hybrid či plug-in hybrid, predstavuje pri odstraňovaní následkov dopravnej nehody pre okolie dlhodobejšie riziko, nakoľko poškodené batérie môžu začať horieť aj niekoľko hodín po zdanlivom uhasení vozidla a dokonca sa môžu aj opätovne vznietiť.

Pozrite siTesla žiada majiteľov, aby svoje elektromobily nenabíjali v čase špičky

Elektrifikované vozidlá sa preto v prípade nehody zvyčajne ponárajú do bezpečnostných kontajnerov, kde sú na niekoľko dní ponorené do vody. Odťahové a zásahové tímy na Slovensku však bežne takúto techniku k dispozícii nemajú, čo skomplikovalo a ich tohtotýždňový zásah.

Televízia Markíza informovala o dopravnej nehode plug-in hybridného vozidla Mitsubishi Eclipse Cross PHEV (nesprávne označeného za elektromobil), ktorého odstránenie z miesta dopravnej nehody trvalo niekoľko dní.

Auto najprv museli niekoľko dní nepretržite strážiť policajti, až následne ho mohli naložiť do prenajatého bezpečnostného kontajnera, kde musí vo „vodnom kúpeli“ stáť minimálne po dobu 48 hodín.

Zdroj: tvnoviny.sk

Keďže na Slovensku si s likvidáciou nabúraných elektrifikovaných vozidiel zatiaľ oficiálne nedokáže poradiť žiadna spoločnosť, vozidlo poputuje do Nemecka.

Zdrojtvnoviny.sk

Komentáre k článku