Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Polestar 2 od Volva bude konkurovať Tesle Model 3 už aj cenou

Polestar 2 od Volva bude konkurovať Tesle Model 3 už aj cenou
Zdroj | Polestar
Števo Porubský
Polestar 2 od Volva bude konkurovať Tesle Model 3 už aj cenou
Zdroj | Polestar
Zdroj | Polestar

Automobilka Polestar, ktorej vlastníkom je Volvo (ktorého vlastníkom je zas Geely), zverejnila ceny svojho očakávaného modelu Polestar 2. Dizajnovo, ale aj výbavou veľmi zaujímavý model bude silným konkurentom pre toľko ospevovanú Teslu Model 3 už aj cenou. Na mnohých trhoch je Polestar 2 lacnejší, ako Tesla Model 3.

Zdroj | Polestar

Švédska automobilka Polestar zároveň zverejnila aj cenu špeciálneho balíka Performance. Základom každej verzie bude pohon oboch náprav, alebo ak chcete všetkých 4 kolies. Celkový výkon sústavy má byť veľmi slušných 300 kW, čo je okolo 408 koní. To Tesla ponúka iba top výbave Performance, kde je výkon vyhnaný na 473 koní.

Pod podlahou Polestar 2 bude 78 kWh batéria, ktorá dodáva dostatok energie na 500 km jazdy podľa WLTP metodiky merania. Model 3 ponúka batérie s kapacitami od 50 do 75 kWh a dojazd od 381 do 600 km podľa WLTP. Viac o novinke sa však dočítate v našom samostatnom článku z predstavenia.

Pozrite si

ČO je to EPA, NEDC a WLTP, skratky používané aj pri elektromobiloch?

Zdroj | Polestar

Ceny nižšie ako Tesla Model 3?

Polestar 2 sa bude predbežne predávať v krajinách ako Nórsko (469 000 NOK), Švédsko (659 000 SEK), Nemecko (58 800 EUR), UK (49 900 GBP), Holandsko (59 800 EUR) či Belgisko (59 800 EUR). V USA má novinka stáť od 63 000 USD a v Číne od 460 000 RMB. Toto sú však ceny základnej výbavy. Ceny zahŕňajú aj 3-ročný servis, vrátane vyzdvihnutia pokazeného vozidla. Akú záruku na batérie výrobca ponúka ale nie je známe.

Unikátnosť je, že Polestar bude nový model predávať výhradne on-line, cez svoj web (okrem USA, kde to zákon zakazuje). Na ňom je aktuálne možné si Polestar 2 predobjednať so zálohou 1 000 EUR/USD/GBP. Polestar však chce vybudovať špeciálne predvádzacie miesta, kde špecialisti Polestar 2 predstavia zákazníkom. Celkovo plánuje Polestar mať 50 takýchto miest vo všetkých vyššie spomínaných krajinách do konca roka 2020.

Zdroj | Polestar

K Polestar 2 je automaticky v cene aj balík Pilot, ktorý má zahŕňať: systém Pilot Assist, adaptívny tempomat, sledovanie mŕtveho uhla, systém núdzového brzdenia, varovanie pred nárazom zozadu i spredu, sledovanie jazdných pruhov, sledovanie dopravných značiek, obmedzovač rýchlosti, sledovanie vodiča, 360° kameru, brzdenie po náraze a podporu HomeLink.

Druhým doplnkovým balíkom, ktorý je ale v základnej cene je balík Plus, ktorý obsahuje: presklenú strechu so svietiacim logom Polestar, LED svetlá, ostrekovanie predných svetiel, vyhrievané stierače, vyhrievaný volant a predné sedadlá, elektrické predné sedadlá, sieť v kufri, Harman Kardon audio, extra USB port vzadu, bezdrôtovú nabíjačku a viacerov drobných doplnkov.

Zdroj | Polestar

Do tretice je už ale doplnkový balík Performance, ktorého cena je v každej krajne rozdielna. Cena balíka je pre krajiny s eurom 6 000 €. Balík ale žiaľ nezvyšuje výkon sústavy, ale pridáva na vzhľade (20″ disky, zlaté bezpečnostné pásy) a jazdných vlastnostiach (nastaviteľné Öhlins tlmiče, 4-piestové Brembo brzdy vpredu).

Zdroj | Polestar
Zdroj | Polestar

Polestar 2 bude postupne dodávaný zákazníkom v budúcom roku. Záloha z predobjednávky je vratná v plnej výške.

Zdroj | Polestar