Reklama
Advertisement
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Polaris RANGER XP Kinetic - úžitkové vozidlo do každého terénu

Polaris RANGER XP Kinetic - úžitkové vozidlo do každého terénu
Zdroj | Polaris
Michal Spiegel
Polaris RANGER XP Kinetic - úžitkové vozidlo do každého terénu
Zdroj | Polaris
Zdroj | Polaris

Americká spoločnosť Polaris odhalila nový prírastok do rodiny úžitkových vozidiel s pohonom všetkých štyroch kolies a navyše poháňaný elektrickou energiou – Polaris RANGER XP Kinetic.

Vozidlo vzniklo v spolupráci s firmou Zero Motorcycles, ktorá sa venuje elektrickým motorkám, o ktorých často píšeme aj na našom webe. Pod kapotou nájdeme 82 kW motor (110 konských síl), ktorý ponúka krútiaci moment 140 Nm.

Pozrite si

Nová Elektrická motorka Zero SR ponúka online vylepšenia za príplatky

Nosnosť úžitkového vozidla je 568 kilogramov a ťahať môže vozidlá či vozík s hmotnosťou do 1 136 kilogramov. Vozidlo sa bude ideálne hodiť na odťahovanie, odhŕňanie snehu či prenos záhradníckeho vybavenia.

Výhodou Polaris RANGER XP Kincetic je tiež tichá obsluha. Absentujúci zvuk bežného motora je pri úžitkových vozidlách, ktoré častokrát operujú v skorých ranných hodinách veľkou výhodou.

Čo sa týka dojazdu, k dispozícii sú dve možnosti batérií – 14,9 kWh (s dojazdom 72 kilometrov) a 29,8 kWh (s dojazdom 130 kilometrov). Nie je to veľa, no na úžitkové vozidlo, ktoré sa väčšinou pohybuje v menšom okruhu, to stačí. Na dojazd bude samozrejme vplývať aj charakter práce a náklad. Vozidlo tiež ponúka dva druhy nabíjania – pomalé vhodné na noc a rýchle počas dňa. Plné nabitie by malo trvať do 5 hodín.

Zdroj | Polaris
Pozrite si

Zero Motorcycles – motorky, ktoré sú šetrné k našej klíme

Z ďalších špecifikácií disponuje vozidlo 7″ infotainment systémom, ktorý bude informovať o batérii, dojazde či vzdialenosti od najbližšej nabíjacej stanice. Samozrejmosťou je prepojenie cez smartfón, kde si viete pozrieť informácie o vozidle na diaľku vrátane lokality.

Zdroj | Polaris

Dátum uvedenia Polaris RANGER XP Kinetic na trh je leto 2022 a cena začína na 24 999 dolárov. Verzia Ultimate bude stáť 29 999 dolárov.

Zdroj