Reklama

Polar Vantage V3 sú nové športové hodinky a veľký súper pre výrobcu Garmin

Zdroj | Polar
Michal Sobek
Zdroj | Polar
Zdroj | Polar

Spoločnosť Polar, veľký konkurent Garminu v oblasti športových hodiniek, predstavila svoj najnovší model Vantage V3. Ide tak o nástupcu modelu V2 predstaveného ešte v roku 2020.

Samotné rozmery hodiniek sú 50,8 x 47 x 14,5 mm a hmotnosť 57 gramov aj s remienkom so štandardnou šírkou 22 mm. Telo je vyrobené  z hliníka, pričom dizajn zdobia aj masívne fyzické tlačidlá pre čo najvyššiu odolnosť. Je tu totiž poriadna certifikácia WR50.

Obsah pokračuje pod reklamou

Mnohých poteší dotykový 1,39-palcový AMOLED displej s rozlíšením 454 x 454 pixelov, čo dáva výslednú jemnosť 462 ppi. Výrobca urobil krok vpred aj čo sa týka šírky rámčekov, v novom modeli sú citeľne užšie.

Jednou z najviac propagovaných funkcií nových hodiniek Polar Vantage V3 je ich pokročilá technológia biosnímania s názvom Polar Elixir. Hodinky majú senzor optickej srdcovej frekvencie štvrtej generácie (OHR), ktorý ponúka väčšiu presnosť, a aj meranie EKG na zápästí. Medzi ďalšie funkcie patrí sledovanie okysličenia krvi, k dispozícii je tiež meranie teploty pokožky počas noci.

Pozrite si

Martin Bušovský – Garmin má športové, nie smart hodinky! | TECHTALKS

Polar Vantage V3 tiež poskytuje tréning, regeneráciu a sledovanie spánku. Tieto funkcie zahŕňajú charakteristické nástroje Polar ako Recovery Pro, Nightly Recharge a Sleep Plus Stages. Hodinky majú pritom viac ako 150 vstavaných športových profilov.

Okrem vyššie spomenutého môžete do týchto hodiniek sťahovať topografické mapy, ktoré sú užitočné najmä pre outdoorových nadšencov, ktorí majú radi pešiu turistiku, kempovanie alebo jazdu na horskom bicykli.

Zdroj | Polar

Integrovaná batéria má slušnú kapacitu 488 mAh. To znamená, že pri využívaní GPS a meraní športovej aktivity bude výdrž až 61 hodín, pri klasickom používaní ako smart hodiniek by sa mala výdrž pohybovať na úrovni 288 hodín.

Cena nie je nastavená nízko, Polar bude tento model predávať za cenu 599 eur. Čo sa týka farebných kombinácii, na výber budú 3 farby, a to Sunrise Apricot, Night Black a Sky Blue.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.