Reklama

Pogo je jednoduchý nápad, ktorý môže zachrániť váš smartfón pred pádom

Marek Šimunek

Možno si pamätáte keď Apple v roku 2006 s predstavením nových modelov MacBookov Pro uviedol aj nový konektor s označením MagSafe. Sám sa musím priznať, že mi neraz zachránil notebook pred pádom. Čoskoro sa možno podobných konektorov dočkáme aj na našich smartfónoch, aj keď nie na nabíjanie.

Pogo

Produktový dizajnér Jon Patterson dostal zaujímavý nápad a rozhodol sa priniesť tento konektor aj do sveta smartfónov. Jeho nápad nesie označenie Pogo a funguje na podobnom princípe ako MagSafe, s tým rozdielom, že neslúži na pripojenie nabíjačky, ale vašich slúchadiel. Pogo sa totiž skladá z 3,5 mm samca audio konektora, ktorý umiestnite do svojho smartfónu a 3,5 mm samičky audio konektora, do ktorej môžete pripojiť vaše slúchadlá. Dvojicu pritom drží pokope silný neodymiový magnet a štvorica pinov sa stará o prenos signálu.

Pogo konektor navyše môžete využívať aj s viacerými zariadeniami bez toho aby ste 3,5 mm časť vo vašom smartfóne museli vyberať. Jednoducho odpojíte magnet a pripojíte ho inde. Takéto riešenie by mohlo zabrániť nejednému nechcenému pádu smartfónu. Bohužiaľ Pogo je zatiaľ iba koncept, ktorý je vytvorený pomocou 3D tlačiarne a nie je známe, či sa objaví v reálnom predaji, nakoľko by mohol porušiť niekoľko existujúcich patentov. Patterson však dúfa v dohodu s firmami, ktoré tieto patenty držia. Privítali by ste aj vy podobné riešenie?

Pogo

Foto: jpdes.com

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.