Reklama

Podvodníci zneužívajú strach ľudí z 5G sietí, predávajú falošnú USB rušičku

Zdroj | BioShield Distribution
Stanislav Vinc
Zdroj | BioShield Distribution
Zdroj | BioShield Distribution

S každou populárnou konšpiračnou teóriou sa spája spôsob, ako ju speňažiť. Podvodníci najnovšie využívajú popularitu konšpiračných teórií a strach ľudí z 5G sietí na predaj viac ako 300-eurovej rušičky „5GBioShield“. V skutočnosti ide o takmer bezcenný USB kľúč.

Piatej generácii mobilných sietí boli v posledných rokoch pripisované rôzne bizarné schopnosti a nešťastia. Od záhadného zabíjania vtáctva a zvýšený počet samovrážd sme sa v posledných týždňoch posunuli až k šíreniu koronavírusu SARS-CoV-2. Vyčíňanie konšpirátorov dokonca nedávno vyústilo až k podpaľovaniu základňových staníc mobilných sietí.

Na podpaľovaní základňových staníc sa však zarobiť nedá a ochranné amulety zrejme nepôsobia dosť sofistikovane. Podvodníci preto vytvorili špeciálnu USB rušičku 5G signálu s názvom 5GBioShield, ktorá má na rušenie mobilnej siete 5. generácie využívať „patentovanú technológiu holografickej katalyzátorovej nano-vrstvy“.

Zdroj | BioShield Distribution

Táto technológia je zrejme uložená v tajomnej striebornej nálepke. Ako totiž zistila bezpečnostná spoločnosť Pen Test Partners, povrchom tejto „rušičky“ je iba obyčajný pamäťový čip s kapacitou 128 MB. Tušíme, že podobnosť tejto rušičky s lacným USB kľúčom dostupným napríklad aj v distribučnej sieti čínskeho veľkoobchodného portálu Alibaba nebude vôbec náhodný.

Zdroj | Alibaba.com

Podvodníci predávajú falošnú rušičku do celého sveta za 283 libier s možnosťou kúpy troch rušičiek za 795 libier. Rušička údajne dokáže ochrániť pred 5G sieťou celú domácnosť vysielaním „veľkého množstva pro-životných frekvencií, ktoré podporujú celkovú revitalizáciu tela“. Za spoločnosťou BioShield Distribution, ktorá rušičku 5GBioShield predáva, stojí Anna Grochowalska a Valerio Laghezza, ktorí predávajú aj podobne pochybný výživový doplnok Klotho Formula.

Zdroj | Pen Test Partners

Falošná rušička by zrejme zapadla medzi ďalšie podvodné produkty spojené s konšpiračnými teóriami, ak by ju špeciálne neodporučil Tony Hall, jeden z členov poradného výboru pre 5G siete anglického mesta Glastonbury.

Toto zariadenie používame a myslíme si, že je veľmi užitočné.

Tony Hall sa svojou náklonnosťou k nepodloženým a falošným správam netají. V rovnakom dokumente, v ktorom odporúča používanie rušičky 5GBioShield, hovorí aj o úmrtiach kŕdeľov vtákov, krvácaní z nosa a samovraždách, ktoré má mať na svedomí práve spustenie 5G sietí v nešpecifikovaných lokalitách. USB rušička mu údajne pomohla zlepšiť kvalitu jeho spánku a dúfa, že spoločnosť BioShield Distribution by mohla vyvinúť systém, ktorý by dokázal podobným spôsobom ochrániť pred 5G celú mesto Glastonbury.

Pozrite si

Nokia má 5G technológiu s rýchlosťou 4,7 Gbit/s

Poradný výbor mesta však na druhej strane v sekcii otázok a odpovedí v tom istom dokumente škodlivosť 5G sietí odmieta. Zariadenie 5GBioShield samozrejme nie je nič iné, než poriadne predražený USB kľúč, ktorého kúpe by ste sa mali oblúkom vyhnúť. Ak si chcete do zbierky zakúpiť USB kľúč s dnes už bizarne nízkou kapacitou, na internete nájdete aj výhodnejšie ponuky.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.