Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Podľa internej správy je Instagram škodlivý pre mladé dievčatá

Podľa internej správy je Instagram škodlivý pre mladé dievčatá
Zdroj | pixabay.com
Michal Spiegel
Podľa internej správy je Instagram škodlivý pre mladé dievčatá
Zdroj | pixabay.com
Zdroj | pixabay.com

Podľa internej správy, ktorá sa dostala na verejnosť, je Instagram škodlivý pre mladistvé dievčatá. Facebook, materská spoločnosť Instagramu, tvrdenia odmieta.

V rámci internej správy, ktorú analyzoval The Wall Street Journal sa hovorí o počte až 20 % mladých používateliek tejto populárnej sociálnej siete, ktorým Instagram spôsobuje úzkostné stavy či zvyšuje riziko samovrážd v dôsledku porovnávania sa so sociálnym statusom či atraktivitou ostatných používateľov. Keďže na Instagrame väčšina používateľov publikuje iba pozitívne správy, dokonale vyzerajúce fotky či upravenú realitu, mnohí používatelia môžu mať zo scrollovania takýchto správ depresívne stavy.

Zdroj | Techcrunch
Pozrite si

Instagram postupne dobieha TikTok, Filmové pásy už môžu mať dĺžku 60 sekúnd

Je nutné dodať, že viac ako 40 % používateľskej základne Instagramu tvoria používatelia mladší ako 23 rokov.

Napriek tomu, že ide o interný materiál, ktorý vychádza z trojročného výskumu tejto problematiky, materská spoločnosť Facebook tvrdí, že uniknutý materiál bol zle pochopený.

Na oficiálnej stránke Facebook zverejnil stanovisko, v ktorom tvrdí, že Instagram nie je toxický pre mladistvé dievčatá. Naopak, veľa tínedžerov sa vďaka Instagramu cítia lepšie v obdobiach, keď zažívajú ťažké chvíle vrátane samoty, úzkosti či smútku.

Zdroj | gizmodo.com
Pozrite si

Životopisy budeme firmám posielať cez TikTok a Instagram, vo forme videa

Facebook zároveň tvrdí, že práve vďaka interným správam a výskumom sa darí sociálnu sieť Instagram vylepšovať a znižovať negatívne dopady na mladistvých a zároveň maximalizovať pozitívne stránky.

Sociálna sieť Facebook už dlhšie pracuje aj na verzii Instagramu pre deti. Už táto informácia vzbudila negatívne ohlasy, nepomohla tomu ani táto interná správa. Šéf Instagramu, Adam Mosseri, preto teraz oznámil, že vývoj aplikácie Instagram for Kids je v súčasnosti pozastavený.

Zdroj