Pod vodu sa dá ísť aj luxusne, s elektrickou ponorkou Super Sub

ZDROJ | U-Boat Worx

Holandská spoločnosť U-Boat Worx predstavila luxusnú ponorku Super Sub, ktorá akoby vypadla priamo z hollywoodskeho filmu. Bondovský dizajn spája s luxusným interiérom a nadpriemerne výkonným a obratným pohonom.

Super Sub je prakticky ekvivalentom luxusného elektromobilu v podmorskom svete. Podľa slov holandskej spoločnosti ide o ponorku s najlepšou hydrodynamikou na trhu, no zaujať dokáže aj ostatnými parametrami.

Ponorku budú poháňať štyri elektromotory s výkonom 80 koní napájané z 62 kWh lítium-ionových batérií s výdržou 8 hodín. Super Sub sa dokáže plaviť maximálnou rýchlosťou 8 uzlov, resp. takmer 15 km/h, čo je zhruba o polovicu viac, ako sa dokážu plaviť bežné komerčné ponorky. Zvládnuť dokáže ponory a stúpania v uhle 30 stupňov až do hĺbky 300 metrov.

ZDROJ | U-Boat Worx

Interiér ponorky ponúka miesto pre pilota a dvoch pasažiérov, v ktorých má svojim veľkým priestorom i prémiovými materiálmi vyvolať dojem, že sa plavia v luxusnom superšportovom elektromobile. Okrem kožených sedadiel s 5-bodovým bezpečnostným pásom posádke nebude chýbať ani klimatizácia a niekoľko obrazoviek, ktoré slúžia na sledovanie stavu ponorky a okolia.

ZDROJ | U-Boat Worx

Spoločnosť U-Boat Worx už predala prvý kus ponorky Super Sub, no jej cenu stále neprezrádza. Toto je práve ten typ luxusného gadgetu, ktorý sa bude spočiatku pravdepodobne vyrábať na mieru pre potreby zákazníkov. Sériová výroba, hoci zrejme v menších počtoch, bude spustená v roku 2023.

ZdrojU-Boat Worx

Komentáre k článku