Reklama

Pod dizajn týchto elektrických SUV sa podpísala legendárna Pininfarina

Zdroj | VinFast
Igor Neštrák
Zdroj | VinFast
Zdroj | VinFast

Vietnamský výrobca Vinfast sa pochválil dvojicou veľkých SUV, ktoré jednoducho pomenoval VF8 a VF9.

Menší model VF8, spadajúci do segmentu D má plánovanú štartovaciu cenu pre Európu 36 133 €, väčší model VF9 bude začínať na cene 49 820 €.

Pre Vinfast VF8 budú v ponuke dve veľkosti akumulátora, základná menšia má mať predpokladaný dojazd 460 km, verzia s väčším akumulátorom bude mať dojazd 500 km. Model Vinfast VF9 bude vybavený väčším akumulátorom, ktorý zabezpečí dojazd viac ako 680 km.

Zdroj | Vinfast

Výrobca avizuje vysoký výkon nabíjania, VF8 zvládne nabitie z 10 na 70 % za 24 minút, VF9 za 26 minút. Najvýkonnejšia verzia Vinfast VF8 ponúkne výkon 402 koní a krútiaci moment 620 Nm, základná verzia bude mať polovičný výkon.

Pozrite si

Fiido Beast – kolobežka s dvomi motormi ideálna aj na slovenské cesty

Podobne ako Tesla Model 3 a Model Y bude interiéru dominovať 15,6 palcový stredový displej doplnený o farebný head-up displej.

Zdroj | VinFast

Na dizajne automobilka spolupracovala s legendárnym talianskym dizajnovým štúdiom Pininfarina, ktorý sa podpísal pod nespočetné množstvo ikonických vozidiel značiek Ferrari, Alfa Romeo, Peugeot, GM či Maserati. Výrobca si dal podľa všetkého pri spolu-tvorbe dizajnu do veľkej miery záležať aj na aerodynamike vozidla.

Zdroj | Vinfast

Vinfast sa netají s cieľom zisku maximálneho hodnotenia v nárazových testoch. Uvedené vozidlá budú dostupné v Európe v druhej polovici tohto roka, na trhoch v USA sa objavia koncom roka 2022.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.