Poco – superpočítač, ktorý vraj budete chcieť mať vo vrecku

ZDROJ | Poco

Portál Indiegogo ukázal ďalší zaujímavý koncept, ktorý má šancu na úspech. Londýnsky tím na čele s Grantom Sinclairom vymysleli miniatúrny počítač Poco postavený na platforme Raspberry Pi. Poco je podľa tvorcov akčná kamera, hracia konzola, Hi-Res audio prehrávač/rekordér a počítač.

Poco 11
ZDROJ | Poco

Poco je všetko, na čo si zmyslíte, len nie mobil. Chýba mu totiž GSM/LTE modul. Je však akčnou kamerou s 5 Mpx rozlíšením a Full HD videom. Má navyše LED blesk od spoločnosti Cree, ktorý je možné programovať. V spodnej časti Poco je aj malý závit na statív. K šošovke je možné dokonca pridať aj makro objektív.

Hľadáčikom je 2,8″ IPS dotykový displej s neznámym rozlíšením. Je síce malý, no aj Poco je malý. Jeho rozmery sú podobné kreditnej karte. Telo je pritom vyrobené z tvrdeného hliníka.

https://www.youtube.com/watch?v=V0AqJslYG_M

Poco je aj hracou konzolou, na ktorej si môžete zahrať klasické hry ako Minecraft či Quake z Pi rastúcej komunity. Zaujímavé je použitie dvojice analógových joystickov. Ak ste zameraný na hudbu, poteší vás podpora Hi-Res audia.

Určite poteší aj trojica microUSB portov a microHDMI port, chýba mu však klasika – 3,5 mm audio port, využiť musíte microUSB port a svoje počítačové USB slúchadlá. Samozrejmosťou je Wi-Fi a GPS moduly a slot na microSDXC karty, gyroskop, barometer, akcelerometer a magnetometer.

Spoločnosť chce na výrobu Poco vyzbierať 300 000 dolárov. Samotný počítač Poco je možné si predobjednať za 380 dolárov (cca 358 €), dodaný má byť v júli 2016. Za 455 dolárov (cca 429 €) môžete mať v septembri 2016 aj vodeodolnú verziu.

https://www.youtube.com/watch?v=6_c2jd3_zqo

ZdrojIndiegogo

Komentáre k článku