Reklama

Po Toyote prichádza s prvým elektromobilom už aj Suzuki

Zdroj | Suzuki
Igor Neštrák
Zdroj | Suzuki
Zdroj | Suzuki

Suzuki podobne ako Toyota sa dlhodobo vyhýba elektrifikácii a zatiaľ nepredstavilo vlastný elektromobil. Doba sa mení a počas výstavy Auto Expo 2023 Suzuki ukázalo svetu koncept EVX EV.

Aj napriek tomu, že Suzuki patrí medzi menších výrobcov, stále prevádzkuje viac ako 30 výrobných závodov vo viac ako 20 krajinách po celom svete. Skúsenosti získané počas 110 ročnej histórie prenieslo aj do iných segmentov ako sú štvorkolky, lodné motory a motocykle.

Predstavený koncept EVX EV je dlhý 4300 mm, široký 1800 mm a vysoký 1600 mm. Kapacita akumulátora je 60 kWh a podľa optimistického indického jazdného cyklu MIDC je dojazd 550 kilometrov. Spustenie sériovej výroby je plánované na rok 2025.

Obsah pokračuje pod reklamou

Hoci Suzuki nepôsobí na americkom trhu podarilo sa jej v roku 2021 celosvetovo predať 2,76 milióna vozidiel a napríklad v Európe predalo viac vozidiel ako Honda. Suzuki je tradičným japonským výrobcom, ktorý sa snaží predstaviť svoj prvý elektromobil.

Suzuki je na európskom trhu vnímaný ako japonský výrobca cenovo dostupných automobilov, ktoré ponúkajú veľmi dobrý pomer úžitkovej hodnoty a ceny. Pri elektromobiloch sú vo všeobecnosti ceny podstatne vyššie a je otázne v akej cenovej hladine sa bude pohybovať prvý elektromobil od Suzuki.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.