Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Po sviatkoch schudnite pomocou 9 aplikácií

Po sviatkoch schudnite pomocou 9 aplikácií
Zdroj | Pixabay
Richard Pliešovský
Po sviatkoch schudnite pomocou 9 aplikácií
Zdroj | Pixabay
Zdroj | Pixabay

Zdá sa, že nech okolo nás „prejde“ akákoľvek tradícia, nenecháme si ujsť príležitosť, aby sme sa – a) výborne najedli, b) obmedzili pohyb na minimum a po c) vzali si k tomu aj zopár dní voľna. U mnohých sa Veľká noc mení na niekoľkodňový maratón prejedania.

Ešte, že tu dnes máme aplikáciu na všetko, aj na chudnutie. Jediné čo treba je urobiť, je vybrať si tu pravú pre vás a mať dostatok pevnej vôle. Na škodu určite nebude mať na zápästí inteligentný náramok, či hodinky, ktoré vás budú priebežne informovať o dosiahnutých cieľoch, ale aj o prípadných zdravotných problémoch.

AktiBMI

Aplikácia slúži na sledovanie vašej hmotnosti a pomôže vypočítať BMI pomocou ručného zadávania. AktiBMI dokáže vygenerovať grafy a vy tak získate v priebehu času predstavu o vývoji vašej hmotnosti a okamžite uvidíte pokrok, resp regres. Dáta môžete exportovať a zdieľať. Platená verzia umožňuje sledovať viacero vašich údajov a vypočítať percento svalov, tuku a vody, ale i veľkosť brucha, pásu a bokov.

Android, iOS

Endomondo

Aplikácia slúži ako váš osobný tréner a motivátor v jednom. Využijú ju nielen bežci a cyklisti, poradí si s ďalšími zhruba 40 druhmi športov. Platená verzia Premium odomkne ďalšie nástroje, tréningové plány a ponúkne podrobnejšie štatistiky.

Android, iOS

Jefit

Už viac ako 8 miliónov používateľov si pochvaľuje službu Jefit. Aplikácia pomôže vytvoriť cvičebný program presne podľa vašich potrieb a analyzuje váš pokrok. Nechýbajú špeciálne cviky na chudnutie s obrázkovým manuálom, tých je v tejto appke viac ako 1 300.

Android, iOS

Kalorické tabuľky

Kalorické tabuľky patria medzi stálice podobných aplikácií a niet sa čomu diviť. Aplikácia dokáže vypočítať odporúčaný príjem kalórií, ktorý bude zodpovedať tomu, ako rýchlo potrebujete schudnúť. V databáze ma množstvo bežných jedál, ktoré nepozná môžete vložiť manuálne. Dokáže sledovať vašu aktivitu cez inteligentné hodinky a fitness náramky s najznámejšími platformami.

Android, iOS

Zdroj | Samsung

MyFitnessPal

Služba dokáže zrátať spálené kalórie, funguje ako tréner či nutričný poradca. MyFitnessPal obsahuje obrovskú databázu potravín a jedál. Tie si môžete jednoducho naskenovať do vášho denného prehľadu. Nájdete tu stovky cvičení, poteší podpora viac ako 50 aplikácií tretích strán – prepojiť sa môžete so službami ako je Apple Health, Endomondo, Fitbit, Garmin Connect, Samsung Health, Strava či Runtastic.

Android, iOS

Strava

Legendárna aplikácia na sledovanie vašej fitness aktivity. Umožní vám monitorovať a zaznamenávať údaje z behu či cyklistiky, uloží vašu trasu a analyzujte tréning so všetkými štatistikami. Nechýba podpora inteligentných náramkov a hodiniek.

Android, iOS

WaterMinder

Pitný režim je dôležitý, či už máte nejaké to kilečko navyše, alebo ste v top forme. WaterMinder vypočíta denní objem tekutín a cez hlásanie vám bude pripomínať, že je čas sa napiť. Výhodu aplikácie je možnosť vytvoriť si skratku s vlastnou ikonou.

Android

Zdroj | Pixabay

30 Day Fitness Challenge

V našom prehľade nesmie chýbať výzva. Pomocou 30-dňovej výzvy sa môžete dopracovať k požadovanej hmotnosti, ale i nabrať silu. Aplikácia vás naučí rôzne cviky, náročnosť tréningov sa s narastajúcimi dňami zvyšuje. Bonusom je, že táto bezplatná appka je lokalizovaná aj do slovenčiny.

Android, iOS

7 Minute Workout

7-minútové cvičenia s prehľadom zlikvidujú každú výhovorku typu Chcel by som, ale nemám na to čas. Služba ponúka rôzne druhy cvičení pre efektívne schudnutie, ktoré by sa malo prejaviť už za 30 dní. Môžete si vybrať, či sa chcete venovať zadným partiám, bruchu, bicepsom, stehnám a pod., alebo chcete naštartovať spaľovanie tuku. Cviky vychádzajú zo známych, overených zostáv, takže by to malo fungovať aj vo vašom prípade. Appka je bezplatná.

Android, iOS