Reklama

Plne vybavený herný android Huawei Vision za dobrú cenu?

Dominik Fúsek

Čínska spoločnosť Huawei, pôvodne výrobca telekomunikačnej techniky, čoraz viac zasahuje aj do predaja mobilných telefónov. Po niekoľkých modeloch brandovaných operátormi sa odvážne púšťa do prístrojov pod vlastnou značkou. Huawei Vision však nie je žiadny nenápadný lacný low-end, namierené má poriadne vysoko.

Huawei Vision

Ak by sme mali novinke nájsť priameho konkurenta, zrejme by to bol HTC Desire S. Oba prístroje majú veľa spoločného. Diametrálny rozdiel by sme čakali v úrovni spracovania, Huawei na to odpovedá kvalitnou unibody konštrukciou z hliníkovej zliatiny. Telo je hrubé iba 10 mm. Displej novinky má pomerne veľkú uhlopriečku 3,7“ a zrejme WVGA rozlíšenie. Spolu s 1 GHz procesorom Qualcomm Snapdragon druhej generácie (MSM8255) a najmä grafikou Adreno 205 bude tvoriť výborný základ pre hry. Výrobca si to plne uvedomuje a okrem obľúbených Angry Birds predinštaloval aj viacero HD hier od Gameloftu – preteky Asphalt 6, RPG Order & Chaos Online a akciu Guerrilla Bob HD.

Huawei Vision

Operačný systém Android v najnovšej verzi 2.3 je doplnený 3D užívateľským prostredím. Dostatok aplikácií uložíte do 2 GB pamäte a spustíte vďaka 512 MB RAM. Fotoaparátu nechýba autofókus ani LED blesk a nádejne znie aj 720p HD video. Ostatné parametre zahŕňajú kompletnú „povinnú výbavu“ vrátane Wi-Fi, HSPA či GPS. Trochu pesimistickejšie znie kapacita batérie – 1 400 mAh. Huawei Ideos má na trh doraziť v septembri, pravdepodobne prostredníctvom operátorov. Cenu odhadujeme na 250-300 €.

Huawei Vision

Zdroj a foto: fony.sk, geeky-gadgets.com

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.