Reklama

Plextor PX-LB950UE: superrýchla Blu-ray napaľovačka

Dominik Fúsek

Full HD video popri svojich nesporných kvalitách prináša aj jednu veľkú nepríjemnosť – obrovskú spotrebu dát. Riešením rýchlo sa zmenšujúceho voľného miesta na disku počítača môže byť ďalší disk, alebo napaľovanie na Blu-ray disky. Práve s tým vám pomôže externá mechanika od spoločnosti Plextor, ktorá ale oproti konkurencii prináša rad výhod, predovšetkým podstatne vyššie rýchlosti tak čítania, ako aj zapisovania.

Plextor PX-LB950UE

Plextor PX-LB950UE je prvou externou Blu-ray napaľovačkou výrobcu, a preto je obdarená zaujímavým dizajnom. Pri návrhu sa nedbalo ale iba na štýl. Mechanika je vraj oveľa tichšia ako konkurencia, zredukované boli aj nepríjemné vibrácie. Čo je ešte zaujímavejšie, je funkčná výbava. Hlavným poslaním novinky je samozrejme prehrávať a napaľovať optické disky. Na štandardné Blu-ray médium dokáže Plextor zapisovať rýchlosťou až 12X, teda 54 MB/s. 25 gigabajtový disk tak zaplní teoreticky už za 7,5 minúty! Na dvojvrstvové Blu-ray disky sa zapisuje rýchlosťou 8X, na DVD až 16X.

Plextor PX-LB950UE

Zbytočne by však novinka disponovala takými rýchlosťami, ak by bola pripojená cez pomalé rozhranie. Prítomné sú preto rýchle USB 3.0 a ešte rýchlejšie eSATA. Samozrejmosťou je podpora prehrávania i zapisovania 3D obsahu, ako aj technológia LightScribe. Napaľovačka bude dodávaná spolu so softvérom CyberLink na prehrávanie a PlexUTILITIES na zapisovanie diskov. Na trhu sa má objaviť už tento mesiac s cenovkou 209 €.

Plextor PX-LB950UE

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.