Reklama

PlayStation Suite: hry z PS čoskoro aj na mobile!

Dominik Fúsek

Spoločnosť Sony prekvapila celý svet. Nepredstavila síce dlho očakávaný model Xperia Play (Sony Playstation Phone: Budú hry pre Playstation čoskoro v mobile?), avšak dočkali sme sa revolučnej služby, vďaka ktorej si tituly z hernej konzoly PlayStation One zahráte na takmer každom smartfóne s OS Android. Spoločnosť Apple a jej iOS, súčasný líder na poli mobilných hier, dostali ťažkú ranu.

PlayStation Suite

Zdroj: engadget.com

Japonský výrobca vo štvrtok svetu ukázal spolu s novou generáciou PlayStation Portable aj unikátnu službu. PlayStation Suite je akýmsi predvojom smartfónu Xperia Play, známemu skôr ako PlayStation Phone, ktorého by sme sa mali dočkať na MWC 2011 už o pár dní. Vďaka tejto službe na svojom smartfóne budete môcť hrať graficky vyspelé tituly z konzoly PS One. Výrobca ale službu neobmedzuje len na mobily vlastnej značky, užiť si ich budú môcť aj zákazníci konkurencie. Sony bude zariadenia certifikovať a po splnení požiadaviek smartfón/tablet označí certifikátom „PlayStation Certified“. Záujemcom vraj navyše poskytne technickú podporu.

PlayStation Suite

Zdroj: engadget.com

Nemusíme sa báť ani náročných hardvérových požiadaviek, tou jedinou je OS Android vo verzii 2.3, prípadne novšej. Na Slovensku sa zatiaľ žiadne takéto zariadenie nepredáva, to sa ale v budúcnosti zmení. Prvým PS Certified zariadením by mohla byť Xperia Play, nasledovaná mnohými ďalšími. PS Suite bude spočiatku fungovať ako emulátor hier z PS One, časom budú do tejto služby pribúdať aj nové tituly. Tie budú súčasne funkčné aj na najnovšej generácii PSP. App Store od Apple tak dostal veľmi schopného konkurenta a my sa môžeme tešiť na ešte kvalitnejšie herné zážitky na mobiloch.

PlayStation Suite

Zdroj: engadget.com

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.