Reklama
Advertisement
Advertisement
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

PlayStation Experience 2016 - predčasné Vianoce od Sony

PlayStation Experience 2016 - predčasné Vianoce od Sony
Zdroj | PlayStation
Michal Spiegel
PlayStation Experience 2016 - predčasné Vianoce od Sony
Zdroj | PlayStation
Zdroj | PlayStation

Sony včera mala svoju každoročnú akciu PlayStation Experience 2016, v ktorej predstavila nové hry. Fanúšikovia PlayStationu sa majú na čo tešiť.

Show začala gameplay ukážkou na neznámu hru, ktorej grafika a hrateľnosť však až náramne pripomínala hry od Naughty Dogu. Koniec gameplayu tieto dohady potvrdil a oznámené bolo nové príbehové rozšírenie – Uncharted: The Lost Legacy, kde budete hrať za známu postavu z druhého a tretieho dielu, Chloe Frazer.

Gameplay nás zavedie do vojnovej zóny v Indii. Príbehové rozšírenie bude dostupné v roku 2017.

Po Uncharted prišla ukážka na nový Marvel vs Capcom, ktorý tiež potešil množstvo svojich fanúšikov v sále. Nechýbala ukážka na ďalšiu nečakanú hru a to nový Wipeout. Pre tých čo nevedia, ide o populárnu sériu ultra rýchlych závodov.

https://www.youtube.com/watch?v=GCp2vSNdWBA

Pozrite si

Sony na E3 nové PlayStation nepredstavila, stavila však na VR

Najväčšie prekvapenie však prišlo potom. Sony ohlásilo remaster edíciu pravdepodobne najpopulárnejšej hernej série a to legendárneho Crash Bandicoota.

Pôjde o kvalitný grafický remaster pôvodnej trilógie z PlayStation 1, za ktorou mimochodom stojí štúdio Naughty Dog (Jak & Dexter, Uncharted, Last of Us). Crash Bandicoot N.Sane Trilogy vychádza v roku 2017, už sa nevieme dočkať.

Ďalšími gameplay zábermi boli ukážky na pripravovaný horor Resident Evil a Last Guardian, na ktorý sa čakalo takmer desať rokov.

Pozrite si

Ako si PlayStation 4 Pro vedie v recenziách?

Nasledovalo ohlásenie závodnej hry zo sveta Destiny,  The Dawning. Hra vychádza už 13. decembra.

Zaujímavosťou bolo vzkriesenie starších značiek z PlayStation 1 a PSP – PaRappa the rapper, LocoRoco a Patapon, ktoré dostali tiež remaster vrátane 4K Ultra HD pre PS4 Pro.

Trochu prekvapením bola ukážka aj na pokračovanie launch titulu pre PS4 a to Knack 2, ktorý však v recenziách nedopadol najlepšie. Pokračovanie príde napríklad s kooperatívnym režimom.

Sony nezabudla ukázať aj zábery na pripravovaný Gran Turismo Sport, dátum vydania sme sa však stále nedozvedeli.

https://www.youtube.com/watch?v=0siGVASN9PQ

Na PlayStation Experience 2016 ukázali nové exkluzívne indie tituly tretích strán, ktoré vyzerajú tiež veľmi dobre. Nás konkrétne zaujal hororový trailer na hru What Remains of Edith Finch .

Pozrite si

Microsoft na E3 šokoval dvoma novými Xboxmi

Záverom nasledovali ukážky z pripravovaných hier na PlayStation VR, ktoré zdá sa bude dostatočne bohato podporované.

Nasledovala ukážka na hru Nioh. Pôjde o akčné ninja RPG.

Show nemohla zakončiť lepšie ako oznámením pokračovania survival zombie akcie od Naughty Dog – Last of Us s podtitulom Part II. Naša dvojica hlavných postáv sa nám pekne pomenila. Hra je zatiaľ iba v prvotnom štádiu vývoja, no už teraz sa môžeme tešiť na parádny zážitok.

Prvá časť bola niekoľkonásobnou hrou roka a ukázala nám, ako sa má robiť príbehová časť hier.

Vyzerá to tak, že sa máme nasledujúci rok na čo tešiť, keďže skvelých titulov bolo skutočne mnoho. Väčšina ohlásených titulov bude dostupná v priebehu decembra a roku 2017.