Reklama

PlayStation 5 ponúkne prepracované ovládače, počkáme si však do konca roku 2020

Zdroj | Sony
Juraj Recký
Zdroj | Sony
Zdroj | Sony

Spoločnosť Sony prezradila ďalšie zaujímavosti o nadchádzajúcej hernej konzole. Dátum uvedenia na trh hráčov veľmi nepoteší.

Na blogu spoločnosti Sony sa objavili nové informácie o nadchádzajúcej hernej konzole PlayStation. Jim Ryan v blogu ako prvé prezradil, že konzola sa definitívne bude volať PlayStation 5. Špekulovaný názov NextGen sa tak nepotvrdil.

Zdroj | gamingintel.com

Ďalšia podstatná informácia je, že konzoly sa dočkáme až na konci roku 2020. Po všetkých únikoch, veľkolepých špecifikáciách a očakávaných reevolúciách, ktoré má konzola priniesť, to bude vyčerpávajúce čakanie.

Spoločnosť chce hráčov čo najviac vtiahnuť do deja hry, preto v novinkách nemôže obísť ani ovládače. Tie k PlayStation 5 majú mať vylepšenú haptickú odozvu a tlačidlá L2 a R2 úroveň odporu podľa situácie v hre.

Na vibrovanie ovládačov sme navyknutí už roky. Ide však skôr o akýsi všeobecný hrmot. Ovládače pre piatu generáciu PlayStation by mali máť veľmi presnú haptickú odozvu. To znamená, že ak budete šoférovať auto, ovládač bude reagovať inak, ako keď pobežíte s hráčom po futbalovom trávniku. Haptika by mala byť tak jemná, že bude robiť rozdieľ medzi chôdzou, či jazdou, po tráve a blate.

Zdroj | letsgodigital.org

Druhou novinkou je miera odporu tlačidiel L2 a R2. Vývojári hier budú mať k dispozícií možnosť na tieto tlačidlá naprogramovať reakciu na činnosť v hre. Ak budete napríklad naťahovať tetivu luku budete cítiť meniaci sa odpor tlačidla, rovnako akoby sa menil odpor tetivy pri reálnom naťahovaní. Podobne sa tlačidlá môžu správať napríklad aj pri akcelerácií automobilu v skalnatom teréne. Vývojári už majú k dispozícii prvé ovládače.

Viac predpokladaných, ale aj potvrdených informácií, nájdete v našich článkoch Čo všetko vieme o pripravovanom PlayStation 5 a Najnovšia generácia PlayStation má predefinovať hráčsky zážitok. 

 

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.