Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

PlayStation 5 konečne skladom. Kde a za koľko ju zoženiete pod stromček?

PlayStation 5 konečne skladom. Kde a za koľko ju zoženiete pod stromček?
Michal Sobek
PlayStation 5 konečne skladom. Kde a za koľko ju zoženiete pod stromček?

Už je to dva a pol roka od doby, kedy spoločnosť Sony predstavila novú hernú konzolu PlayStation 5. Pomaly sa ňou začínajú konečne plniť sklady, takže pôjde o ideálny vianočný darček. Je tam však pár ale.

PlayStation 5 bolo dlhú dobu ako Kolombova manželka. Všetci o jej existencii vieme, ale nikto ju nikdy nevidel. Najnovšia herná konzola bola dlhodobo nedostupná, hlavne kvôli pandémii koronavírusu a s tým spojeným nedostatkom komponentov.

Obsah pokračuje pod reklamou

Zdá sa však, že konečne svitá na lepšie časy a aj slovenské e-shopy ju začínajú mať v ponuke, no nájde sa tu pár nepríjemných zádrhov, napríklad samotná cena a predajné balenie.

Cena PlayStation 5 pri predstavení bola 399 eur (Digital Edition) a 499 eur (verzia s mechanikou). Tieto ceny sú aktuálne vyššie, čo súvisí aj s tým, že si konzolu PlayStation 5 aktuálne nedokáže zakúpiť samostatne, ale len v balíku s hrami, aj to len verziu s mechanikou.

Pozrite si

Sony PlayStation 5 – najlepšia konzola hodná okamžitej kúpy?

Aktuálne ju najlacnejšie viete nájsť za nejakých 689 eur, pričom na výber sú dva balíky. Ten prvý obsahuje samotnú konzolu PlayStation 5 a dve hry – FIFA 23 a Grand Turismo 7. Druhý balík obsahuje hry Horizon FW a God of War Ragnarok.

Stále ide o veľmi atraktívne herné tituly, ale vieme si predstaviť, že niekomu nesadne ani jedna verzia. Riešením je potom už len následne hry čo najvýhodnejšie predať a zakúpiť si niečo podľa vlastného gusta.

Skvelou alternatívou by mohla byť dvojica herných konzol od priameho konkurenta, Microsoftu. Ten má totiž na trhu podarenú dvojicu Xbox konzol, menovite Xbox Series X a odľahčený model Series S.

Výhodou tejto dvojice je najmä to, že si ich viete kúpiť aj v balení bez hier a vy si zakúpite také tituly, ktoré vás budú baviť. Navyše je tam kvôli absencii hier aj prívetivejšia cenovka. Xbox Series X vyjde na 499 eur, pričom Xbox Series S vyjde aktuálne dokonca na 249 eur z pôvodných 299 eur.

TECHBOX.sk môže za predaj produktu v článku získať províziu formou affiliate programov slovenských e-shopov a porovnávačov cien.