Reklama

PlayStation 3D monitor posúva multiplayer hry na vyššiu úroveň

Dominik Fúsek

Okrem oficiálnych informácií o dostupnosti a cene hernej konzoly PS Vita sme sa na výstave E3 2011 v podaní spoločnosti Sony dočkali aj inej zaujímavosti. Výrobca sa rozhodol ponúkať vlastný 3D monitor a aktívne 3D okuliare pod značkou PlayStation. Novinka disponuje jedinečnou funkciou, ktorá posúva kvalitu multiplayer hrania na jednom prístroji o kus vyššie.

Sony PlayStation 3D aktívne okuliare

Touto technológiou je tzv. Dual View režim zobrazovania. Princíp jej fungovania je jednoduchý. Klasické 3D displeje (spolupracujúce s aktívnymi okuliarmi) striedavo zobrazujú obraz pre ľavé a pravé oko, pričom sa striedavo zatemňujú sklá okuliarov a pri dostatočnej frekvencii vnímame, akoby boli obrazy vysielané súčasne. Výrobca Sony sa s týmto nápadom trochu pohral a jeho monitor nezobrazuje dva, ale až štyri obrazy – pre ľavé a pravé oči dvoch hráčov. Oproti klasickému multiplayer hraniu s rozpolenou obrazovkou je výhoda jasná – obaja hráči disponujú celou plochou monitora. Aby nedochádzalo k nepriaznivým javom 3D zobrazovania, novinka pracuje na frekvencii 240 Hz, teda 4 x klasických 60 Hz. Mimochodom, Dual View režim by nemal byť problémom pre žiadny 3D zobrazovač s dostatočnou frekvenciou, na našom trhu sú bežne dostupné aj televízory so 600 Hz panelom.

Sony PlayStation 3D monitor

Spomínaný efekt dosiahnete však len pri vybraných PS3 hrách. Jedinou je v súčasnosti titul Resistance 3, ktorý bude súčasťou balenia. Ďalšie hry majú túto schopnosť získať jednoduchou aktualizáciou. Ale späť k monitoru: ide o 23,5-palcový LCD panel s okrajovým LED podsvietením a Full HD rozlíšením, kontrastom 5 000:1 a podpore 16 miliónov farieb pri odozve 4 ms. Set monitor + HDMI kábel + jedny okuliare + Blu-ray Resistance 3 bude stáť 500 $, ďalšie okuliare dostanete za 70 $. Očakávame rovnaké ceny aj v eurách, predaj má začať na jeseň.

Sony PlayStation 3D monitor

Foto: PlayStation Blog

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.