Reklama

Platforma Motorola iSim už aj v Európe

Marek Šimunek

Spoločnosť Motorola vo svojej včerajšej tlačovej správe uviedla prvé komerčné spustenie svojej aplikačnej platformy iSim v Európe v spojení so Škandinávskou spoločnosťou Bipper Communication AS, zaoberajúcou sa riešeniami bezpečného používania mobilných telefónov mládežou a deťmi. Technológia iSim prináša nové možnosti využitia a kontroly služieb viazaných na SIM kartu cez jednoduché rozhrania bez nutnosti používania špeciálnych aplikácií alebo procedúr.

 Motorola iSim

Aplikačná platforma iSim je jednoduché riešenie pre dodávanie aplikácií, určeného obsahu alebo podporných programov k jednotlivým SIM kartám na základe požiadaviek cieľového zákazníka. Laicky povedané sa jedná o obal, do ktorého je SIM karta zabalená a pomocou malých aplikácií je sú k danej karte dodávané podporné programy alebo je prípadne obmedzované jej využitie pre určité úkony, ako v prípade služby Bipper.  

 Motorola iSim

Rodičovská kontrola, ktorá je zabudovaná do SIM karty pomocou technológie iSim a prevádzkovaná spoločnosťou Bipper, umožní rodičom jednoduchú kontrolu používania mobilného telefónu ich ratolesťami. Rodičia tak budú mať jednoduchý prehľad o volaných a prijatých telefónnych hovoroch, časoch kedy bol telefón použitý a pomocou užívateľsky jednoduchého webového rozhrania budú môcť definovať povolené prípadne zakázané telefónne čísla. Prístupné sú aj lokalizačné služby a možnosť zaslania tichého alarmu v prípade problémov. Celé webové prostredie aplikácie je pritom prepojené so sociálnymi službami. Služba Bipper iSim bude prednostne spustená v priebehu roka 2010 v Bulharsku a Nórsku a následne aj v ostatných štátoch Európy.

bipper logo

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.