Reklama

Platené aplikácie pre Android dostupné v nových krajinách. Slovensko chýba!

Marek Šimunek

Aj napriek množstvu zadarmo dostupných aplikácii, ktoré sa pre operačný systém od Google nachádzajú v Android Markete, je veľa krajín ochudobnených o tie prepracovanejšie aplikácie, ktoré sú platené. Toto sa však mení a spoločnosť Google uviedla podporu predaja aplikácii v ďalších osemnástich krajinách. Slovensko je však naďalej mimo hru.

Android Market

Potom ako spoločnosť Google povolila vývojárom z iných krajín ako USA predávať aplikácie v Android Markete uviedla aj aktualizovanú verziu marketu. Majitelia Android smartfónov z Argentíny, Belgicka, Brazílie, Českej republiky, Dánska, Fínska, Hong Kongu, Indie, Írska, Izraela, Mexika, Nórska, Poľska, Portugalska, Ruska, Singapuru, Švédska a Thajska môžu zajasať a vo svojich telefónoch nakupovať aj platené aplikácie. Cena platenej aplikácie je pritom vždy udávaná v mene danej krajiny, obdobne ako to už poznáme s konkurenčného Apple Store. Súčasne s umožnením nákupu platených aplikácii v nových krajinách uviedla spoločnosť Google aj novú verziu aplikácie Android Market, ktorá má číselné označenie 2.07.

Android Market

V tomto prípade sa však jedná o tichý update, takže o aktualizácii aplikácie Android Market nebudú užívatelia nijako informovaný ani nebude potrebná ich interakcia. Bohužiaľ ako sami vidíte Slovensko aj naďalej ostáva mimo hru a verzia Android Marketu pre nás ostáva s označením 1.82. Neostáva nám tak nič iné ako dúfať, že Google nenechá ďalšie krajiny dlho čakať a my sa čoskoro dočkáme aktualizácie zoznamu krajín, v ktorej už naše rodné Slovensko chýbať nebude.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.