Reklama

PixelOptics emPower: inteligentné okuliare so zaostrovaním

Dominik Fúsek

Žiaľ, nie všetci z nás majú dar ostrého zraku. Riešením sú najčastejšie okuliare, ale ani tie nepomôžu vždy. Iste poznáte situácie, keď cez okuliare nemôžete zaostriť na blízky, či naopak vzdialený predmet a „škúlite“ ponad ne. S inteligentnými okuliarmi od PixelOptics by sa vám ale nič také nemalo stať. Gadget využíva modernú techniku ako akcelerometer a automatické zaostrovanie, aby presne vyhodnotil predmet, na ktorý sa pozeráte, a výsledný obraz premieta na LCD panely umiestnené v sklíčkach. To je však len základ, okuliare toho dokážu viac.

PixelOptics emPower

Rozmýšľali ste niekedy, ako by sa pokročilé funkcie mobilných telefónov dali využiť aj v úplne iných zariadeniach? Ľudia z PixelOptics určite áno, a výsledkom ich činnosti sú inteligentné okuliare, ktoré môže krátkozrakým či ďalekozrakým ušetriť veľa trápenia. Výrobca zrejme pozná situáciu, keď človek namiesto ostrého obrazu vidí len rozmazané obrysy predmetov. Zobral teda princíp obyčajného autofókusu a pohybového senzoru (akcelerometra), aké sa bežne používajú v mobilných telefónoch, pridal dva displeje, batériu špeciálneho tvaru a toto všetko integroval do okuliarov príjemného dizajnu.

PixelOptics emPower

Akcelerometer vyhodnocuje polohu hlavy a upresní, na ktorý obraz zo zorného poľa sa pozeráte. Automatické zaostrovanie na tento predmet zaostrí a okuliare obraz zobrazia na LCD displejoch v sklíčkach. Podľa výrobcu proces preostrovania trvá len 7 milisekúnd, čo je výborná hodnota, človeku nepozorovateľná. V prípade potreby môžete zaklonením hlavy mechanizmus vypnúť, ak sa chcete spoľahnúť len na svoj zrak. Okuliare sú napájané z batérie elegantne zabudovanej v ráme. Výdrž batérie podľa výrobcu dosahuje hodnotu troch dní, takže pri odložení na noc do nabíjacej kolísky by vás nikdy nemala zradiť. Predaj emPower okuliarov by mal odštartovať v apríli. Cena zatiaľ nie je známa, pravdepodobne ale prekročí hranicu 1 000 €. Okuliare by mali byť dostupné vo viacerých vyhotoveniach rámu.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.